Середня ціна на російську нафту, розрахована в рублях, залишається нижчою за цільовий показник федерального бюджету на 2025 рік. Про це пише Reuters. Це посилює тиск на бюджет, який уже стикається зі зростаючим дефіцитом.
Які причини слабкості російської нафти?
Слабкість значною мірою є результатом зміцнення рубля, який з початку року зріс приблизно на 45% завдяки послабленню геополітичної напруженості й жорсткій монетарній політиці Центрального банку. Міжнародні ціни на нафту, виражені в доларах, водночас втратили близько 10% своєї вартості.
Яка середня ціна на російську нафту?
За оцінками, середня ціна на російську нафтову суміш, розрахована для цілей оподаткування, досягла 4 701 руб. за барель за перші два тижні липня, що приблизно на рівні червня, але на 11,1% нижче за цільовий показник оновленого бюджету.
Який дефіцит бюджету Росії?
Міністерство фінансів РФ минулого тижня заявило, що дефіцит бюджету досяг 3,69 трлн руб. ($47,31 млрд), або 1,7% валового внутрішнього продукту, у першій половині року, що відповідає очікуванням за весь рік. Росія підвищила прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік до 1,7% ВВП у квітні з 0,5% після зниження прогнозу доходів від енергетики на 24% в очікуванні тривалого періоду зниження цін на нафту.
Державні витрати на національну оборону 2025 року зросли на чверть – до 6,3% ВВП, що є найвищим показником з часів Холодної війни, оскільки країна продовжувала розв’язану нею повномасштабну війну в Україні, яка триває вже четвертий рік. Нагадаємо: Постачання російської нафти впали до найнижчого рівня з лютого.