Чому важливо піклуватися про здоров’я кишківника?
Підтримувати здоров’я кишківника варто навіть тоді, коли він не викликає жодних скарг. Адже його стан безпосередньо впливає на мозок, серце та імунну систему, наголошують експерти.
Які фрукти рекомендують лікарі?
Один із найпростіших способів піклування про кишківник – додати до раціону більше фруктів. Гастроентеролог із Manhattan Gastroenterology Ерік Юн рекомендує вживати фрукти та овочі, щоб збільшити різноманітність корисних бактерій у кишківнику. Саме вони забезпечують його правильну роботу.
Фахівчиня з харчування та оздоровлення Цзіін Лін підкреслила важливість щоденного вживання фруктів різних кольорів. Кожен колір часто являє собою різні поживні речовини та волокна, які допомагають підтримувати баланс і процвітання кишкової мікрофлори. Наприклад, ягоди багаті антиоксидантами, а банани містять пребіотичні волокна, які живлять корисні бактерії.
На думку Лін, немає єдиного “суперфрукта” – лише різноманітність забезпечує повноцінне живлення різних типів бактерій у кишківнику. Проте є спільне для всіх корисних фруктів – клітковина й антиоксиданти. Вони стимулюють ріст мікрофлори, запобігають запорам, знижують запалення й окислювальний стрес.
Фрукти краще вживати в цілому вигляді або додавати в смузі, нагадує Лін. Фруктові соки не містять клітковини, тому мають менший позитивний вплив на кишківник.
Які фрукти особливо корисні?
Серед фруктів, які приносять особливу користь, Ерік Юн виокремив ківі. “Ківі може допомогти полегшити запори та поліпшити роботу кишківника, оскільки містить як розчинну, так і нерозчинну клітковину”, – пояснив він. Обидва типи клітковини важливі: розчинна уповільнює травлення, регулює рівень цукру й холестерину, а нерозчинна покращує перистальтику.
Крім того, ківі містить природний фермент актинідин, який допомагає розщеплювати білки та полегшує травлення. Цей фермент також є в папаї, ананасі, бананах, манго та інжирі.
Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.