Posted in

Reliance Industries купує нафту після санкцій США

bdbdcbaaebdef.jpg
bdbdcbaaebdef.jpg

Індійська компанія Reliance Industries Ltd. здійснила закупівлю мільйонів барелів сирої нафти з Близького Сходу та США після введення санкцій Вашингтоном проти компаній “Роснефть” та “Лукойл”. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на трейдерів, які погодилися говорити на умовах анонімності. Очікується, що вантажі будуть доставлені в грудні або січні.

Яка роль Reliance у постачанні нафти?

Згідно з інформацією агентства, Reliance була найбільшим імпортером російської нафти в Індії за обсягом цього року. Компанія купувала сиру нафту за довгостроковим контрактом з “Роснефть”. Хоча Reliance і раніше закуповувала близькосхідну нафту, нещодавні закупівлі, включно з деякими на початку цього тижня до введення санкцій США, були активнішими, ніж зазвичай, запевнили трейдери.

Які прогнози щодо постачання російської нафти?

Компанія придбала щонайменше 10 млн барелів на спотовому ринку у жовтні, причому близькосхідні сорти становили основну частину цих закупівель, і більшість сирої нафти була придбана вже після введення санкцій США. Bloomberg прогнозує, що постачання російської нафти до великих індійських НПЗ різко скоротяться після санкцій США щодо компаній “Роснефть” та “Лукойл”, за винятком Nayara Energy Ltd., у якому “Роснефть” має частку акцій.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про різке зниження попиту на нафту з боку двох найбільших клієнтів Росії, що скоротить нафтові доходи Москви та змусить найбільших імпортерів світу шукати альтернативних постачальників. Раніше також повідомлялося, що Сполучені Штати запровадили санкції проти найбільших російських нафтових компаній “Роснефть” та “Лукойл”, а також їхніх дочірніх компаній. Євросоюз вранці 23 жовтня остаточно затвердив 19-й пакет санкцій проти Росії за письмовою процедурою. Раніше агентство Reuters повідомило, що індійські нафтопереробні заводи готові різко скоротити імпорт російської нафти після запровадження санкцій США.