З настанням холодів значно зростає ризик стати “щасливим володарем” інфекційного захворювання. Цього року традиційні супутники осені та зими – ГРВІ та грип – все частіше починають виникати саме на тлі ослабленого імунітету.
Якщо ви хочете максимально знизити ймовірність зараження цими та іншими інфекційними захворюваннями, то пропонуємо вам прислухатися до порад спеціалістів та зробити все необхідне для підтримки власного імунітету в тонусі.
Що допоможе тримати імунітет у тонусі Повноцінний відпочинок та здоровий сон. Необхідно спати мінімум 7-8 годин на добу, оскільки саме за цей час наша нервова система встигає повноцінно відпочити та відновитись. Крім цього, під час сну виробляється гормон мелатонін, нестача якого призводить до порушень гормонального фону та захисних функцій організму.
Збалансоване харчування. Імунітет ніколи не буде міцним, якщо в організмі не вистачає вітамінів, мікро- та макроелементів. Саме тому до свого щоденного раціону, при можливості, необхідно включати свіжі овочі та фрукти, складні вуглеводи, а також їжу, яка містить тваринний білок.
Також намагайтеся вживати продукти багаті на вітамін С: шипшину, солодкий перець, смородину, обліпиху, зелень, капусту, картоплю, помідори, яблука, ананаси та цитрусові.
Контрольований стрес. Вчені встановили, що саме стрес є основним “ворогом” нашого імунітету. Так, під час негативних емоційних сплесків в організмі починає вироблятися гормон кортизол, який дає збій у роботі ендокринної системи та гормон інтерферон, який знижує якість роботи імунітету.
Намагайтеся знайти свою власну методику боротьби зі стресом і регулярно практикуйте її. Це може бути медитація, йога, малювання, читання, дихальні практики тощо.
Фізична активність . Тримати імунітет у тонусі обов’язково допоможе спорт. Регулярні тренування сприяють виробленню лейкоцитів, які є нашими головними помічниками у боротьбі з інфекційними захворюваннями та вірусами.
Також фізична активність знижує вироблення гормону стресу і приводить наш психоемоційний стан у норму.
Боротьба із зайвою вагою . Через зайву вагу людина починає страждати від таких хронічних захворювань, як цукровий діабет, гіпертонія, порушення в роботі серцево-судинної системи та печінки, а також деякі види онкології.
Людина із зайвою вагою перевантажує свій імунітет, оскільки цінні ресурси починають “витрачатися” на боротьбу організму із самим собою, а не із зовнішніми несприятливими факторами.
Прийом вітамінів. Обов’язково приймайте такі вітаміни: Омега 3, С, Д3 та цинк. Саме ці вітаміни максимально зміцнюють імунітет, стимулюють утворення імунних клітин та допомагають легше перенести застуду у разі хвороби.
Раніше “Коментарі” писали про те, що у суботу, 5 листопада, планету накриє магнітна буря. Що це означає і як упоратися з цим явищем людям із метеозалежністю – читайте у нашому матеріалі.
Також читайте про те, що у українці з рідкісним захворюванням можуть отримати безкоштовні ліки.