Австралія планує інвестувати понад мільярд доларів у нові ударні безпілотні підводні човни, відомі як Ghost Shark, перші з яких будуть готові вже на початку 2026 року. Міністр оборони Австралії Річард Марлес повідомив журналістам 10 вересня, що Ghost Shark (або XL-AUV) доповнить надводний флот і підводні човни ВМС Австралії, забезпечивши “більш ефективний і більш смертоносний флот”, згідно з інформацією, опублікованою в The Sun.
Яка роль Ghost Shark у військовому флоті Австралії?
На розробку автономних підводних апаратів “Акула-привид”, створених у співпраці з американським стартапом Anduril Industries, буде витрачено 1,1 мільярда доларів США. Ці підводні дрони використовуватимуться для спостереження та нанесення ударів. Нову безпілотну зброю можна буде розгорнути з військових кораблів або спустити на воду далеко від узбережжя, що дозволить виконувати тривалі місії без спливання на поверхню.
Скільки підводних дронів отримає Австралія?
Хоча уряд не розкрив точної кількості підводних дронів, він зазначив, що, найімовірніше, йдеться про “десятки”. Річард Марлес підкреслив, що Австралія займає провідні позиції у світі за рівнем автономних підводних військових можливостей, і Ghost Shark здатний здійснювати розвідку, спостереження, рекогносцировку і завдавати ударів. Протяжність берегової лінії Австралії становить 21 000 миль, при цьому 50 відсотків населення проживає в межах чотирьох миль від узбережжя.
Уряд оголосив про п’ятирічний контракт з Anduril Australia на створення, обслуговування та розробку надвеликих безпілотних літальних апаратів. Ці колосальні інвестиції стали можливими після підписання угоди “AUKUS” зі Сполученим Королівством і Сполученими Штатами, а також на тлі зростання напруженості у відносинах з Китаєм у Тихоокеанському регіоні.
Угода дозволить Великій Британії та США розширити можливості Австралії в галузі матеріально-технічного забезпечення підводних човнів і атомного обладнання. Угода вартістю до 368 мільярдів доларів протягом 30 років стане вирішальною для отримання Австралією можливості будувати атомні підводні човни з 2030-х років.
Австралія також модернізує свої військові кораблі класу “Могамі”, які вперше надійдуть в експлуатацію до 2030 року. Міністр оборонної промисловості Пет Конрой заявив, що країна робить ще один крок до створення більш смертоносного флоту, здатного запускати до 128 ракет.
Нагадаємо, що напруженість у Тихоокеанському регіоні зростає, і Австралія продемонструвала “Акул-привидів” після того, як Китай показав свої новітні підводні безпілотники на параді в Пекіні.
Цей матеріал має виключно загальноосвітній характер і не є медичною консультацією. Інформація призначена для ознайомлення з можливими симптомами, причинами та методами виявлення захворювань, але не повинна використовуватись для самодіагностики або самолікування. У разі проблем зі здоров’ям людині треба обов’язково звернутися до кваліфікованого лікаря.