Уряд Великої Британії оголосив, що британські військові та служби безпеки стежитимуть за Чорним морем, щоб утримати росію від нанесення ударів по вантажних суднах, які перевозять зерно з України до країн, що розвиваються.
Про це йдеться на сайті британського уряду.
В уряді Британії зазначили, що до повномасштабного вторгнення путіна Україна була 5-м найбільшим у світі експортером пшениці, 4-м найбільшим експортером кукурудзи та 3-м найбільшим експортером ріпаку. На зерно зазвичай припадає 41% української експортної виручки, і майже дві третини зерна, що експортується країною, йде до країн, що розвиваються.
Раптовий вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи та подальший стрибок світових цін на продовольство коштуватиме життя в усьому світі, ще більше дестабілізуючи економіку та наражаючи людей на небезпеку голоду, зазначили у відомстві Ріші Сунака.
“Ми будемо використовувати нашу розвідку, спостереження і рекогносцировку для моніторингу російської активності в Чорному морі, звертатися до росії, якщо побачимо попереджувальні знаки про те, що вона готує напади на цивільне судноплавство або інфраструктуру в Чорному морі, і приписувати напади, щоб запобігти заявам про фальшивий прапор, які мають на меті зняти провину з росії”, – йдеться в заяві уряду.
В рамках цих спостережних операцій літаки ВПС здійснюють польоти над цим районом, щоб утримати росію від нанесення незаконних ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно, додали в уряді і нагадали, що після виходу з Чорноморської зернової ініціативи росія заявила, що всі судна, які прямують транзитом до українських чорноморських портів, будуть розглядатися як військові – незалежно від вантажу, який вони перевозять.
“Окрім військових зусиль, спрямованих на стримування російських атак, Велика Британія також виділить 3 мільйони фунтів стерлінгів на фінансування Всесвітньої продовольчої програми для продовження роботи, розпочатої в рамках ініціативи президента Зеленського “Зерно з України”, яка була започаткована в листопаді минулого року з метою відправки українського зерна до країн, населення яких страждає від високих світових цін на основні продукти харчування”, – йдеться в заяві.