Моніторингова група Беларускі Гаюн повідомила, що Росія перекинула до Республіки Білорусь (РБ) великий ешелон з військовою технікою: не менше 15 одиниць ЗРК “Тор-М2” та 10 одиниць інженерної техніки. Тим часом, самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко продовжує “качати” тему необхідності мирних переговорів між Україною та Росією, запевняючи, що їм заважають США. Чого і чому найближчим часом очікувати Україні з боку Білорусі? Видання “Коментарі” із цим питанням звернулося до експертів.
Угруповання, здатного активно та ефективно провести наступальні дії, в Білорусі зараз немаєГенерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко наголошує, що активізувалася пропагандистська складова інформаційної війни. А вона, як відомо, найважливіша складова гібридної війни, яка, у свою чергу, проводиться противниками на тлі широкомасштабної війни – етапу спільної війни, що ведеться РФ проти України з 2014 року.
За словами генерала, ЗРК “Тор-М2” – це засоби ППО. Звісно, вони можуть забезпечувати дії наземних військ тощо. Але насамперед це оборонне озброєння.
З боку України, продовжує він, створюється потужний оборонний рубіж.
Він наголошує, що дії диверсійних груп, низка інших провокацій з боку Білорусі відбуваються постійно. Але угруповання, здатне активно та ефективно провести наступальні дії, там зараз немає.
На сьогоднішній день безпосередньої військової загрози з боку Білорусі немає Військовий оглядач, головний редактор “Апострофа” Денис Попович наголошує, що зенітні ракетні комплекси “Тор”, які доставлені до Білорусі – це ЗРК ближнього радіусу дії, близько 15 км. Вони прикривають лише конкретні об’єкти.
Проте, продовжує Денис Попович, на сьогоднішній день безпосередньої військової загрози з боку Білорусі немає, оскільки відсутні наступальні угруповання, які теоретично могли бути використані для сухопутного вторгнення до нашої країни.
Вступ у війну Білорусі, на думку експерта, буде подано як черговий провал американської дипломатії на європейському напрямку Керівник дослідницьких проектів Центру соціального інжинірингу “РАНД” (“Розпізнавання та аналіз несистемних дій”), соціолог, експерт із комунікацій Дмитро Громаков розмірковує так:
Таким чином, зазначає експерт, найближчим часом нам варто очікувати на збільшення регіонального угруповання Союзної Держави (СД) і зростання впливу російського командування в ній, що робить відкриття північного фронту лише питанням часу.
Вступ у війну Білорусі, на думку експерта, буде подано як черговий провал американської дипломатії на європейському напрямку – і нездатність США контролювати конфлікт, що ставить під загрозу безпеку у всій Європі.
Читайте також на порталі “Коментарі” – у британській розвідці розповіли, чому росіяни припинили розгортання БТГ в Україні.