Чому ЗСУ досі не вдарили по Кримському мосту – до чого це призведе: чи варто йти на таке

adfdbcd

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович в ефірі з російським правозахисником Марком Фейгіном заявив, що на Кримський міст не поширюється дана західним партнерам обіцянка України “не бити із західного озброєння по Росії”. Чи варто Україні бити по Кримському мосту? Якщо ні – чому, якщо так – чому цього досі не зробили? Портал “Коментарі” із цими питаннями звернувся до експертів.

Як би нам не хотілося, щоб Кримський міст був зруйнований, підходити до цього треба з тверезим розрахунком Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі зазначає:

“За оцінками військових експертів, Україна зараз не має ракет, які могли б досягти Кримського мосту. Щоб вдарити з тих же реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, потрібно просунутися ближче до території Криму з боку Херсона. А поки що серйозних поступів немає. Просто готується контрнаступ. Це питання майбутнього”.

До того ж, продовжує експерт, щоб зруйнувати Кримський міст, ракети мають вдарити у його опори. Вони вкрай масовані, тому необхідний колосальний заряд вибухівки, щоб їх знищити. Ракет такої потужності зараз немає.

“Третій момент – міст захищений найсерйознішою системою ППО. Я навіть чув таку думку, що без авіації вкрай складно буде вразити цей об’єкт. Причому зробити доведеться не один захід. Це об’єктивні причини – чому ми зараз не б’ємо про Кримський міст”, – пояснює Максим Ялі.

Питання й у тому, зазначає він, чи варто бити по цьому об’єкту.

“Звичайно, якщо ми вдаримо по Кримському мосту, це викличе лють у Путіна. Адже цей об’єкт – його найбільший інфраструктурний проект із початку війни, з 2014 року. Міст має величезне символічне значення. Тому, якщо ми його зруйнуємо, буде реакція у відповідь. Удари по тих же мостам, через Дніпро. По безліччі інших мостів. Що матиме серйозні соціально-економічні наслідки. До того ж ускладнить логістику, доставку озброєння на фронти, – наголошує Максим Ялі. – Як би нам не хотілося, щоб Кримський міст було зруйновано, підходити до цього треба з тверезим розрахунком. І, якщо і знищувати його, то а) коли в нас буде для цього необхідним озброєння, б) достатньо засобів ППО та ПРО, щоб захистити власну інфраструктуру. Як показують російські ракетні удари, що досягають цілі, хоч ми і почали їх більше збивати, деякі все ж таки долітають, навіть по добре захищених містах, як той же Дніпро”.

На сьогоднішній день у нас немає озброєнь, здатних добити до Кримського мосту та взяти його під вогневий контроль Керівник дослідницьких проектів Центру соціального інжинірингу “РАНД” (“Розпізнавання та аналіз несистемних дій”) Дмитро Громаков розмірковує так:

“Україна рано чи пізно завдасть цього удару. Кримський міст є важливою логістичною ланкою у постачанні всього південного угруповання росіян. Тому його знищення значно полегшить визволення Криму”.

Проте, наголошує соціолог, знищення такого об’єкта – досить складне завдання.

“На сьогоднішній день у нас немає озброєнь, здатних добити до Кримського мосту та взяти його під вогневий контроль, – пояснює Дмитро Громаков. – З іншого боку, наявних у нас на озброєнні далекобійних засобів недостатньо для його тотального знищення. Тому поки що це актуальна, але не досяжна для нас мета. Можливо зі звільненням Бердянська чи Маріуполя, американські HIMARS чи MLRS зможуть до нього діставати”.

Читайте також на порталі “Коментарі” — спроба №2 – Путін наказав захопити всю Харківську область.