Де Росія – там розруха: про що говорить заява Зеленського – який прогноз війни в Україні

ebfacbccbc

У своєму традиційному вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський заявив, що розруха буває скрізь, де проходить російська влада, підкреслив, що наша країна ніколи не прийме лад “товаришів” з Москви, заявив про низку важливих міжнародних зустрічей в Україні та за її межами, у тому числі у ракурсі протистояння російської агресії та створення трибуналу проти РФ.

Експерти проаналізували для видання “Коментарі” ці заяви та ймовірний подальший розвиток подій.

Зеленський абсолютно правий, кажучи, що Росія всюди приносить лише руйнування, терор та занепад Політолог, експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Валентин Гладких розмірковує так:

“Російська влада, яка не може на своїй території покращити життя власних громадян, маючи при цьому майже безмежні ресурси, які направляються на самозбагачення панівної верхівки, тим більше не зможе і не захоче розвивати окуповані території. Це повною мірою демонструють дії загарбників на тимчасово окупованих територіях, де рашисти не змогли вирішити елементарних питань життєзабезпечення населення, зосередившись на пограбуванні та терорі”.

Причому, звертає увагу експерт, це стосується не лише територій, окупованих після 24 лютого 2022-го та пізніше звільнених ЗСУ. Це, наголошує він, насамперед стосується анексованого Криму і так званих “ДНР” та “ЛНР”, де після приходу Росії запанувала тотальна руїна та безправ’я.

“Можна подивитись і на інші території під керівництвом “русского мира” – Абхазія, Південна Осетія, Придністров’я. Рівень їхнього соціально-економічного розвитку відчутно відстає навіть від далеко не найуспішніших держав, від яких ці території тимчасово відчужені”, – наголошує Валентин Гладких.

За його словами, президент Зеленський абсолютно правий, кажучи, що Росія всюди приносить лише руйнування, терор та занепад.

“Це – констатація факту, – зазначає політолог. – Більше того, ще до початку повномасштабної війни Зеленський заявляв, що майбутнє Криму, Донецька та Луганська може бути лише у складі України. Тому, за великим рахунком, позиція України є незмінною – деокупація, звільнення з-під п’яти “російського світу” всієї нашої території. Це необхідна передумова для економічного розвитку та процвітання цих територій у складі України, яка також повинна звільнитися у всіх значеннях цього слова від згубного впливу “через паребрика”, ставши повноцінною та повноправною частиною цивілізованого світу”.

Не забуватимемо, що РФ – ядерна країна і у світі не було прецедентів, подібного до того, що відбувається зараз Голова правління Аналітичного центру “Донбаський інститут регіональної політики”, співзасновник у Гуманітарній організації “Відповідальні громадяни” Енріке Менендес зізнався, що останнім часом рідко став стежити за зверненнями, подібними до тих, що кожної доби робить український президент.

“Вони не несуть особливого практичного навантаження, крім емоційного, – пояснює експерт. – Ми живемо у воєнний час, коли щодня йдуть інтенсивні бойові дії. І всі заяви, які робляться нашими офіційними особами, спрямовані швидше на створення якогось емоційного фону. Налаштувати громадян відповідним чином, підтримувати їх, повернути нашу агресію, агресію – проти країни-окупанта. І це зрозуміло. Але практичний зміст у таких заявах та зверненнях, як правило, відсутній. Тому що зараз маємо ситуацію війни. Коли вона зміниться, зміниться тональність заяв”.

Про трибунал говорять часто, продовжує Енріке Менендес. Як і про те, що Росія обов’язково буде покарана за військові та інші злочини.

“Але поки що війна не завершилася нашою перемогою, говорити про це, як мінімум, передчасно. Не забуватимемо, що РФ – ядерна країна. І у світі не було прецедентів, подібного до того, що відбувається зараз. Думаю, ніхто на земній кулі не знає, як бути з таким агресором далі, – зазначає експерт. — Якесь вікно можливостей для кроків щодо конструктивних переговорів відкриється, схоже, не скоро. Нині кажуть гармати. А різного роду заяви – це швидше шум, який не має особливого відношення до реальності”.

Читайте також на порталі “Коментарі” — масові протести в Китаї: про що говорить те, що відбувається – чому це дзвіночок Сі Цзіньпіну.