Як передає видання “Коментарі”, християни відзначають церковне свято 19 грудня на честь одного з найшанованіших у церковному календарі святих Миколи Чудотворця. Святий Миколай був реальною людиною, зарахованою до лику святих за його благочестиві вчинки та праведне життя. Молитви на Миколу вимовляють моряки, сироти, вдови, мандрівники та загалом усі віруючі.
День святого Миколая для українців завжди був важливим святом. Ще з часів Київської Русі цю дату відзначали з великим розмахом. Святого Миколая вважали захисником обвинувачених і безневинно засуджених. Йому молилися люди, які відчували несправедливість у житті.
19 грудня українці дарували подарунки дітям від імені святого Миколая. Вважалося, що Микола кладе подарунки під подушку та обдаровує лише тих дітей, хто добре поводився протягом року. За кілька днів до свята діти писали листа святому Миколаю, з якого батьки дізнавалися, який подарунок хоче отримати дитина.
У день святого Миколая наші пращури з ранку всією родиною ходили до церкви на богослужіння, а ввечері накривали багатий стіл. Також у цей день були популярні різні ярмарки та розпродажі.
Що не можна робити 19 грудня
На Миколу Щимового не можна сумувати, інакше весь наступний рік проведете в сльозах.
Не можна лаятися матом і сваритися сьогодні.
У цю дату не варто займатися роботою по дому, прибирати і прати.
Прикмети погоди 19 грудня
Іній на деревах з’явився — до хорошого врожаю вівса в наступному році.
Якщо погода до Дня святого Миколая була сніжною і морозною, то в цей день почнеться невелике потепління до Нового року.
Скільки снігу сьогодні випало, стільки трави буде в березні.
Якщо день морозний і сонячний, то буде хороший урожай.
Читайте також на порталі “Коментарі” — енергетичний терор РФ та підсумки візиту Путіна до Мінська: чого чекати від майбутнього тижня.
Також видання “Коментарі” повідомляло – чому Путін робить ставку на ракетну війну – про що говорять ультиматуми Кремля. Експерти детально розібрали ситуацію під час ексклюзивного інтерв’ю нашому виданню.