Головні підсумки тижня: як те, що сталося вплинуло на Україну та Росію

dfeaffbaffbbcaaad.jpg

Україна прощається з останнім тижнем квітня. Він був не менш складним, ніж решта з початку широкомасштабної російської агресії. Ми пережили черговий масований ракетний обстріл, який спричинив трагедію в Умані. Продовжили битву за Бахмут та Донбас загалом. Дали окупантам прикурити у Криму. Але були й інші знакові події, важливість яких, зокрема, у перспективі української перемоги над агресором, оцінили експерти спеціально для видання “Коментарі”.

В центрі уваги була особлива активність безпілотників у Росії та на території тимчасово окупованого КримуЗасновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко відзначає особливу активність безпілотників у Росії та на території тимчасово окупованого Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

“І в Підмосков’ї їх знаходили, і безпосередньо поруч із Москвою. У тому числі, як мінімум, один, начинений вибухівкою. У бухтах Севастополя вибухи почалися на початку тижня (тоді, схоже, відзначилися морські дрони), – нагадує експерт. – А продовжились гарним горінням резервуарів із паливом окупантів після удару повітряним дроном (дронами) 29 квітня”.

У зв’язку з цим, зазначає Андрій Єременко, пішли меми з фото головкому ЗСУ Залужного та підписом: “Це я вирішуватиму, коли і де в Росії буде феєрверк”.

Також важливим експерт називає телефонну розмову президента України Володимира Зеленського із керівником Китайської Народної Республіки – Сі Цзіньпіном. Офіційні релізи виглядають як “за все хороше — проти всього поганого”. Але важливим є сам факт такої розмови, того, що розпочався діалог між Києвом і Пекіном, упевнений Андрій Єременко.

“З того, що особисто зачепило мене – спроби влади просувати цензуру, – зізнався він. – То на початку тижня з’явився законопроект, який забороняє критику влади з анонімних облікових записів. То міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виявляє бажання регулювати той самий Telegram та замислюється про долю TikTok. Ну і, постійним трендом останнього часу – розмови про підвищення тарифів. Зростання їх на електроенергію, схоже, точно не уникнути”.

РФ діє щодо нашої країни за принципом “чим гірше, тим краще”Голова Комітету економістів України Андрій Новак поділився таким коментарем:

“На минулому тижні ми отримали чергові сигнали (і не лише сигнали, а й дії) економічної та фінансової підтримки України з боку майже 60 держав-партнерів. Вони не втомлюються наголошувати, що наша країна отримуватиме стільки допомоги, скільки буде потрібно. І це стосується не лише озброєнь та боєприпасів, а й економіко-фінансової допомоги. І це, безперечно, позитив”.

Також експерт зазначає приїзд президента Чехії, який пообіцяв, що його країна посилюватиме військову підтримку в Україні. А також підтвердив, що Чехія бере шефство над Дніпровською (Дніпропетровською) областю та власне містом Дніпро, де навіть відкриє консульство. Це, наголошує Андрій Новак, черговий добрий сигнал. Запевнення різних держав, що вони братимуть шефство над тими чи іншими регіонами України з метою їхнього відновлення, втілюються у життя.

“Із негативу – Росія продовжує максимально шкодити Україні. У тому числі зриваючи зернову угоду, блокуючи наш морський експорт. Дивно тут нічого немає. РФ діє щодо нашої країни за принципом “чим гірше, тим краще”. Вона продовжує цілеспрямовано бити безпілотниками та ракетами по цивільній інфраструктурі, житловим будинкам. Те саме робить в економіці, намагаючись завдати якомога більше збитків. Україна з партнерами шукають обхідних шляхів, – зазначає експерт. – Звісно, компенсувати морський експорт у повному обсязі неможливо. Але тут нам подають руку партнери. Кошти, які вони виділяють, дозволяють нашому бюджету – здійснювати необхідні виплати, а НБУ – поповнювати золотовалютні резерви, тримати стабільним курс гривні”.

Читайте також на порталі “Коментарі – чому в Україні заговорили про обмеження для Telegram та TikTok: що за цим може ховатися.