ISW: Путін готується до тривалої війни в Україні, але є одна вагома проблема

bddaaaadadebe

Кремль змирився з тим, що війна в Україні буде затяжною, але досі не вирішено низку проблем, які заважають російській армії виконувати проставлені завдання. Росія зазнає гострого дефіциту ракет і снарядів. Тому Кремлю доводиться йти на те, щоби закуповувати озброєння в Ірані та Північній Кореї. Як повідомляє видання “Коментарі”, про це йдеться в оновленому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Американські експерти зазначили, що на засіданні Координаційної ради Збройних сил РФ Путін заявив, що уряд має забезпечити активну конкуренцію між виробниками військового озброєння.

Аналітики звернули увагу, що на засіданні Координаційної ради Збройних сил РФ Путін заявив, що уряд має забезпечити активну конкуренцію між виробниками військового озброєння.

“Постачання іранських дронів-камікадзе та балістичних ракет до Росії збільшать залежність країни-агресора від систем озброєння з Ірану”, — зазначаються в ISW.

Експерти зазначили, що залежність Росії від постачання зброї від держав, які роками перебувають під жорсткими санкціями, дають реальну оцінку тому, чи зможе російська промисловість у короткий термін задовольнити потреби армії.

Зараз у партнерах у Путіна лише Білорусь, але це теж один із інструментів психологічного тиску. Аналітики ISW зазначають, що російські та білоруські офіційні особи продовжують висвітлювати двосторонню оборонну співпрацю між країнами як спосіб увічнення все тієї ж інформаційної операції. Мовляв, Білорусь вступить у війну проти України. Проте аналітики вважають такий сценарій малоймовірним.

Однак Путін та Лукашенко продовжують демонструвати союзну діяльність. Так, учора Росія та Білорусь провели щорічне засідання Спільної колегії міністерств оборони з метою “зміцнення загального військового потенціалу” для протидії “викликам та загрозам” військового характеру.

Такі заяви, ймовірно, мають на меті вкотре показати світові лояльність Білорусі до Росії та представити Заходу імідж білорусько-російської військової єдності. Мовляв, хоч якась є, хоч якийсь партнер, зазначили у ISW.

Читайте також на порталі “Коментарі” — росіяни продовжують качати тему переговорного кейсу. І явно активізують її напередодні саміту “Великої двадцятки”, наміченого на середину листопада. Які перспективи переговорів? За яких умов вони стануть можливими? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.