Кіберзлочинці активізувалися у період воєнного стану: найпоширеніші шахрайства

eacbcbbead

Один із видів шахрайських схем базується на псевдо-організації збору коштів для допомоги ЗСУ. Про це повідомляється на офіційному порталі Національного банку, пишуть “Коментарі”. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

Регулятор спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України запустили проєкт із протидії кібершахрайству у фінансовому секторі. Його мета — зменшити переходи користувачів на шахрайські сайти, що досягається перенаправленням їх на сторінку з попередженням, що сайт створений зловмисниками. 

Як повідомили в НБУ, лише за перший місяць зафіксовано близько 120 тисяч унікальних переходів на цю сторінку. 

“Фішинг – один з найпоширеніших методів шахрайства в мережі Інтернет, який використовують кіберзлочинці для привласнення коштів та збору персональних даних. А з початком повномасштабної військової агресії це стало також і одним з напрямів гібридної війни російської федерації проти України”, — йдеться у повідомленні.

За інформацією регулятора, десятки зловмисних груп, які займаються фішингом, управляються росіянами за підтримки ФСБ. Таким чином кошти, які грабують в українців, використовують для підтримки країни-терориста, зауважив заступник Секретаря РНБО Сергій Демедюк.   

Як розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан, на тлі повномасштабної збройної агресії рф платіжне шахрайство не зникло, а навіть зросло. 

“У 2022 році НБУ виявив близько 4500 фішингових ресурсів, для порівняння – в 2021 році ця цифра була на порядок меншою”, — сказав він. 

За його словами, найпоширенішим видом стала фейкова соціальна допомога від державних чи міжнародних організацій постраждалим від війни українцям. 

Раніше ми писали, що незабаром у “Дії” з’являться довгоочікувані сервіси Платформа доповниться шістьма новими опціями.