Щоб зробити проживання у квартирі або будинку більш комфортним чи, створити повноцінної системи обігріву, споживачі часто віддають перевагу системі тепла підлога. Її можна облаштувати по всій оселі, або ж обрати для цього певні кімнати, наприклад, ванну чи кухню. Не менш ефективною вона буде в дитячій кімнаті та в будь-якому іншому місці, де перебувають діти. Така система дуже зручна й ефективна. Вона складається з різних елементів, серед яких є колектор для теплої підлоги. Так, без нього не обійтись!
Для чого потрібен колектор? Яким він буває? Далі про все послідовно.
Що таке колектор? Це пристрій, який сприяє розподілу теплоносія по нагрівальних контурах. Він більше відомий за іншими назвами, тож, коли мова йде про розподільник чи гребінку, мається на увазі саме колектор. Потреба в ньому є у випадках, коли існує необхідність розведення від одного трубопроводу (за наявності, як мінімум двох контурів).
Принцип роботи колектора для підлоги
Як функціонує колектор? Особливості роботи розподільника дуже прості. Теплоносій через основний вхід надходить до колекторної балки, яка подає. Через бічні ж виходи він рухається до контурів. Повертається теплоносій через зворотну балку. Контроль за витратами відбувається в автоматичному чи ручному режимі.
Гребінка для системи тепла підлога має певні переваги:
- з однієї точки теплоносій розподіляється на 2 і, аж до 12 контурів;
- дозволяє контролювати витрати;
- автоматизує подачу теплоносія за допомогою вентилів та серприводів;
- займає небагато місця і зручно фіксується на стіні;
- закривається в спеціальній шафці, блокуючи доступ іншим особам;
- має візуально привабливий вигляд;
- легко маркується.
Які матеріали використовують для виробництва колекторів
Доволі часто їх роблять з латуні і, такі колектори є одними із найдорожчих. Якщо сплав міді та цинку має високу якість, то експлуатуватися даний елемент буде довго й дуже довго. Чому ж латунь так подобається виробникам? Це м’який матеріал, який просто обробляти. Що примітно, готові вироби витримують значний тиск. Так, вони теж мають недоліки. Найголовніший серед них – велика вага та доволі висока вартість, яка сформувалася через складність виготовлення подібної конструкції.
Чималий попит існує також на колектори, що виготовлені з нержавіючої сталі. Вони міцні та легкі, адже мають куди більш тонкі стінки, ніж колектори з латуні. Ці вироби витримують менший тиск, ніж попередні моделі, але мають більш вигідну ціну.
Що ще пропонує ринок споживачам? У вільному доступі є й пластикові колектори, але вони вкрай рідко використовуються. Справа не лише у високій вартості, а й у думці рядових покупців, які вважають, що металеві вироби є куди кращими, ніж пластикові, бо здатні витримати більш високі температури. Вони праві. Ці елементи категорично не підходять для системи тепла підлога. Всі ж інші – споживач може придбати на сайті Економ Тепло.
Колектори для теплої підлоги купують в комплекті зі змішувальним вузлом чи окремо. Мова йде не про те, що розподільник може функціонувати самостійно, ні, просто елементи змішувального вузла можна придбати додатково чи у комплекті. При цьому варто врахувати найголовніше – колектор повинен мати запаси за висновками. Скільки контурів до нього треба буде підключити? Так, визначити це заздалегідь доволі складно, тож краще замовити колектор на контур більше. В такому разі його не доведеться подовжувати, а зайвий контур можна легко закрити заглушкою.
Не знаєте як вибрати колектор, скористайтеся порадами спеціаліста з Економ Тепло. Він допоможе визначити, які комплектуючі та обладнання найкраще підійдуть для облаштування опалювальної системи. Фахівець надасть всю необхідну допомогу, навіть якщо вона полягає в монтажі теплої підлоги.