Геймпади до своїх пристроїв випускають не тільки виробники консолей. Платформа настільки популярна, що знайшлося чимало сторонніх брендів, які випускають джойстик PS4, причому часто розробки інших виробників зручніші за рідні контролери.
Рідний геймпад та його особливості
Оригінальний джойстик, що входить в комплект, має 11 кнопок. Він досить зручний, має ергономічну форму, добре лягає в руку. Бездротове з’єднання дозволяє грати на чималій відстані від екрана телевізора.
Пристрій має ряд переваг. Серед них:
- наявність курків-тригерів;
- тачпад для вибору функцій;
- точна робота стіків;
- зручність.
Водночас є і недоліки. Не у всіх іграх вистачає кнопок для керування, що робить функції обмеженими. Крім того, світлова панель призводить до розрядки внутрішнього акумулятора. Його приходиться частіше заряджати, а не грати.
Джойстики від інших брендів
Наявність аксесуарів від інших виробників – покращення ігрового процесу. Особливо варто відзначити наступні розробки:
- Scruf Impact для ПС 4 – 18 клавіш, спеціальні насадки для одночасного затискання двох клавіш чи обмеження роботи курків, стіки змінної довжини;
- Nacon Revolution Unlimited Pro – додаткові 4 кнопки, регулювання чутливості стіків, вантажі для зміни ваги пристрою, зручна хрестовина;
- Razer Raiju Ultimate – мобільний додаток для налаштування кнопок, чотирьох- та восьминаправлена хрестовина, підсвічування сенсора, змінні стіки, які не потребують викрутки для заміни;
- Evil Shift – 18 кнопок, три комплекти стіків, налаштування через смартфон.
Це далеко не повний список моделей контролерів, які підходять для платформи. Всі вищевказані джойстики бездротові. В деяких випадках краще використовувати дротові моделі. Наприклад, кіберспортсмени застосовують саме їх. Серед найбільш популярних дротових геймпадів:
- Hori Horipad Mini – хороший варіант для дітей;
- Thrustmaster eSwap Pro;
- Canyom CND-GP 5 та інші.
Рідні джойстики для платформи ПС 4 та контролери від інших виробників завжди можна вигідно придбати в інтернет-магазині RetroMagaz.