Машина застрягла у сніговому заметі чи буксує та не може виїхати з ями? Як витягти авто, якщо поруч немає бригади рятувальників чи хоча б невеличкого трактора? Насправді і один у полі воїн, варто лише вчасно купити лебідку. А й справді, цей універсальний інструмент з глибоким корінням відмінно підходить для підняття та підтягування різних вантажів.
Пристосування, що за десятиліття існування модернізувалось і набуло компактних розмірів часто використовують для витягування авто з грязюки та заметів. Однак, не варто думати, що взаємодія з ним принесе чимало труднощів, – будова та принцип роботи лебідки, – гранично прості. Механізм складається з барабана та канату, який стикується з нерухомим об’єктом, а лебідка – з рухомим. Під час руху руківки, трос намотується на барабан і тягне за собою вантаж.
Види лебідок
Лебідки використовують для переміщення предметів по вертикалі та горизонталі. Дійсно, це – надзвичайно зручно. Існує велика кількість автомобільних лебідок, та зазвичай їх класифікують за механізмом привода, виділяючи 4 групи:
- Ручні;
- Механічні;
- Гідравлічні;
- Електричні.
Щоб користуватися ручною лебідкою достатньо сил однієї людини, яка за допомогою пристосування перемістить відносно легенький вантаж. Барабанна лебідка збільшить тягове зусилля в 2 рази. Складається вона з зубчатого барабана, канату та руківки, хоч для витягування авто більше підходить саме важільна лебідка. Її можна не фіксувати на рухомому об’єкті. Таке пристосування буде незамінним у побутових умовах, тоді як черв’ячна стане ідеальним помічником на будівництві. Механізм потребує установки на нерухомій поверхні, але він теж має невелику вагу і легко переміщається за наявності потреби. Ручні лебідки – кращий вибір, якщо мова йде про незначні навантаження.
Що ж обрати, коли власник транспортного засобу полюбляє азартно кататися по бездоріжжю? Щоб подолати не найпростіші маршрути, варто підстрахуватися, придбавши механічну лебідку. Її трос намотується зі швидкістю, котра відповідає оборотам автомобільного двигуна. Це значна потужність, якої достатньо, щоб не злякатися несподіванок у дорозі.
Механічні лебідки встановлюються на позашляховиках. Електричні ж обираються відповідно до ваги авто та потужності акумулятора машини. За відносно невеликих енергетичних затрат вони гарантують отримання більшого тягового зусилля. Як і гідравлічні лебідки, підходять далеко не для кожного автомобіля. Останні ж можуть бути використані на важких авто з гідронасосом навіть під водою.
Чи є сенс купувати лебідку? Клієнти компанії ATK-Lift не один раз змогли переконатися у правильності власного вибору, адже лебідки незамінні не лише у випадку, коли потрібно швидко врятувати авто. Їх часто використовують для переміщення вантажів на складах і будівельних майданчиках, на подвір’ї і в лісовій промисловості. Лебідки принесуть чимало користі під час рятувальних робіт і навіть у процесі монтажу кабелів. Достатньо визначити сферу використання, щоб обрати виріб, орієнтуючись на тягове зусилля, довжину та товщину канату. Лебідка – універсальний засіб.