Маляр розповіла, скільки людей в Україні вважаються безвісти зниклими та чого не варто робити їх рідним

acadfaacbdbbdefb
Близько семи тисяч українців на сьогодні вважаються зниклими безвісти. Але детальна інформація щодо цих людей може вплинути на майбутні обміни. Таку заяву зробила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час ефіру загальноукраїнського телемарафону.

Ганна Маляр (фото з відкритих джерел)

“Будь-яка інформація, яка містить персональні дані військовослужбовця, що перебуває в полоні або зник безвісти, може зашкодити і його життю, і здоров’ю безпосередньо, і процесу обміну. Тому що ворог цю інформацію використовує”, — сказала Маляр.

Посадовиця пояснила, що людині, яка переховується на тимчасово окупованій території та шукає способи повернутися, може зашкодити фото у військовій формі. А ще — інформація може вплинути та загострити переговори щодо обміну людини, яка знаходиться в списках.

 Маляр рекомендує рідним зниклих безвісти звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що працює при Головному управлінні розвідки. Адреса цієї установи: Київ, вул.Спаська, 37, тел.095-412-74-24, 044-425-12-09.

 Нагадаємо, що “Коментарі” повідомляли про те, що Маляр зробила важливу заяву про фотозйомку дронів-камікадзе. У Міністерстві оборони України зробили заяву щодо заборони публікацій фото збитих іранських дронів-камікадзе. Як пояснила Маляр, противник, переглядаючи опубліковані фото збитих дронів, де видно номер безпілотника, може дізнатися долетіли апарати до місця призначення, чи ні. Окрім цього, пропагандистські ЗМІ можуть використати ці знімки для поширення нових фейків та брехні. Тож потрібно дотримуватись важливого правила – не робити на фотографіях прив’язки до місцевості, аби не було зрозуміло, де саме було знято збитий апарат.