Коли у жінки діагностують міому матки, в першу чергу вона хвилюється про те, чи вдасться їй зберегти якість свого життя, чи зможе вона вилікуватися та надалі мати власних дітей. На жаль, це така хвороба, яку не помічають завчасно, тому що її перебіг на початкових стадіях практично безсимптомний. Як вилікувати міому за допомогою консервативної міомектомії та швидше повернутися до звичайного ритму, розповімо в нашому матеріалі.
Що таке міома матки, які її основні симптоми
Поява цієї доброякісної пухлини пов’язана з порушеннями поділу епітелію, розростанням м’язового шару матки. Причинами її виникнення є гормональні зміни, затяжний стрес, неправильне застосування оральних контрацептивів, аборти, ожиріння, запальні захворювання різного характеру. З віком ймовірність появи новоутворень лише збільшується.
Як правило, на початку захворювання жінка не відчуває ніяких змін самопочуття, саме тому міому вважають досить підступною. Згодом розвиваються такі симптоми:
- рясні кровотечі поза циклом і важкий перебіг менструацій;
- тяжкість, болі, тиск у малому тазу;
- болісні відчуття після полового акту;
- періодичні запаморочення, слабкість, які з’являються внаслідок розвитку анемії.
Класичний метод діагностики цієї хвороби – ультразвукове дослідження органів черевної порожнини й малого тазу. Додатково можуть застосовувати рентгенологічні методи, призначають аналізи крові й сечі, вивчають гомеостатичну функцію крові.
Сучасні методи лікування міоми
Почувши про діагноз, пацієнтки впадають у паніку, оскільки вважають, що вони втратять повністю дітородні органи та шукають шляхи, як вилікувати хворобу медикаментозно. На жаль, зволікаючи, вони тільки втрачають дорогоцінний час. У світі підтверджено ефективність лікування міоми матки за допомогою консервативної міомектомії – малотравматичної операції. Досвідчені лікарі, застосовуючи сучасне медичне обладнання, здійснюють кілька проколів на передній стінці живота та видаляють новоутворення, залишаючи дітородний орган і даючи шанс на збереження репродуктивного здоров’я.
Без хірургічного втручання обійтися практично неможливо за таких умов:
- дослідження підтверджують стрімкий ріст новоутворень або їхній великий розмір;
- міоматозні вузли розростаються всередину або значно тиснуть на внутрішні органи;
- доведено, що один чи кілька субсерозних вузликів утворилися на ніжці.
У таких випадках призначення планової, а не ургентної операції дає шанс на уникнення подальших ускладнень, збереження дітородних органів і репродуктивного здоров’я.
Особливості консервативної міомектомії в сучасних клініках
Сутність цього типу хірургічного втручання полягає в тому, що в процесі операції видаляють міоматозні вузли, зберігаючи матку. Виконують її за допомогою мікроскопічних хірургічних інструментів і засобів для відеоспостереження, які вводять через проколи в животі.
Лапароскопічний метод має безліч переваг:
- відсутність травмування сусідніх органів, грубих шрамів і рубців;
- мінімізація крововтрати;
- уникнення постопераційних ускладнень, спайок.
Особливо актуальна така методика для жінок, які знаходяться в молодому віці та планують народження дітей.
На жаль, іноді хірург приймає рішення щодо повного видалення матки. Це може бути у випадках значного проростання вузлів і сильного пошкодження органу. У таких ситуаціях видалення лише міоматозних вузлів може спричинити неконтрольовану кровотечу з ризиком зачепити великі артерії. Щоб уникнути такого розгортання подій, варто звертатися за медичною допомогою за умови появи перших симптомів захворювання та погоджуватися на планове лікування малотравматичними методами.
Великий досвід проведення лапароскопічних операцій має клініка Біляка в Ужгороді. Тут жінці запропонують ретельну діагностику й комплексний догляд після хірургічного втручання. Головне завдання усього персоналу – зберегти жіноче здоров’я, забезпечити індивідуальний підхід і комфортне перебування у клініці.