Мирний план Трампа для України — про що він

Експерти стверджують, що в разі переобрання колишній президент США Дональд Трамп припинить допомогу Україні, віддасть її територію росії та вступить у прямі переговори з російським диктатором Володимиром путіним, щоб нав’язати ганебний “мир”.

Однак, як пишуть у статті для WSJ Майк Помпео, який був держсекретарем США часів адміністрації Трампа, та керуючий директор BGR Group, юрисконсульт у Torridon Law Девід Урбан, немає жодних доказів того, що така капітуляція буде частиною політики Трампа. Але, на думку авторів, є багато доказів протилежного.

Автори статті нагадують, що саме Трамп у 2017 році зняв ембарго, накладене на поставки зброї президентом-демократом Бараком Обамою. І що Джавеліни, поставлені за цією програмою, допомогли врятувати Київ у перші дні російського вторгнення у лютому 2022 року.

Вони твердять, що саме Трамп надав політичну підтримку спікеру Конгресу Майку Джонсону, аби схвалили додатковий пакет допомоги Україні. При цьому допомога Києву, яка сприяє відродженню виробництва зброї на заводах у Алабамі, Пенсильванії та Вірджинії – “це хороша політика”,  наголошують автори статті.

Вони також впевнені: “слабкість адміністрації Байдена привела Україну туди, де вона є нині, після понад двох років війни – із зруйнованими містами, сотнями тисяч загиблих, мільйонами біженців і без засобів для перемоги”.

План Урбана і Помпео

Ось як може виглядати план для України, який Урбан та Помпео називають успішним (стилістика пропозицій авторів статті збережена).

  • Вивільнити енергетичний потенціал США. Це підбадьорить американську економіку, знизить ціни на енергоносії, а з ними і витрати путінського бюджету на воєнні злочини,
  • Відновити зв’язки із Саудівською Аравією та Ізраїлем, щоб разом працювати проти Ірану. Це стабілізує Близький Схід, полегшить кризу в Газі, і дозволить саудитам разом з американцями витіснити росію зі світового енергетичного ринку.
  • Застосувати проти росії реальні санкції. На папері санкції від адміністрації Байдена виглядають добре, але насправді є порожніми. Наприклад, міністерство фінансів США виключає російські банки із санкційних списків, якщо їхні транзакції пов’язані із постачанням палива – найважливішого джерела, з якого Кремль фінансує воєнну машину.
  • Надати поштовх американській оборонній промисловості. Треба показати нашим противникам, особливо росії та Китаю, що вони не можуть конкурувати із оборонними потужностями США. Врешті, економіка росії є меншою, ніж економіка штату Техас. Також ми не повинні дозволяти Китаю наздоганяти і переганяти Америку.
  • Реанімувати НАТО. Це включає і більш справедливий внесок в альянс від європейців. Настав час підвищити членські внески до 3% ВВП.
  • Створення програми ленд-лізу для України на 500 млрд доларів замість того, аби обтяжувати американських платників податків новими допомоговими пакетами для України, треба дозволити українцям позичати якомога більше, аби купувати американську зброю та перемагати росіян. Саме так американці допомогли Британії у Другій світовій (до Перл Гарбора). Тільки так ми подамо путіну чіткий сигнал про те, що він ніколи не переможе.
  • Скасувати усі обмеження на те, яку зброю може отримати та використовувати Україна. Це відновить позицію сили, і у зрозумілий для путіна спосіб покаже, що війна має завершитися. Йому доведеться зіштовхнутися із зростаючою ціною продовження війни і відсутністю шансів на подальші здобутки.