Особливості зйомок серіалу Паперовий будинок, який став одним із вигідних вкладань сервісу Netflix

Американська компанія Netflix, яка знімає власні унікальні проекти, багато з яких стають дуже популярними в світі, також відкриває локальні шоу. Так сталося з іспанським телесеріалом Паперовий дім, перегляди якого зараз б’ють рекорди. В українських шанувальників Netflix цей серіал увійшов у десятку найбільш популярних шоу, а в Туреччині, Аргентині, Франції, Чилі та Італії став взагалі мегапопулярним.

Основна сюжетна лінія серіалу Паперовий будинок

“Паперовий дім” є кримінальною драмою іспанського телевізійного продюсера і письменника Алекса Піна. За сюжетом злочинна група на чолі з Професором, планує здійснити зухвале пограбування іспанського Монетного двору. Для цього ватажок банди продумує все до дрібниць і збирає різних фахівців, які допоможуть йому реалізувати задумане. Професор, на вигляд інтелігентна і трохи сором’язлива людина, що не привертає увагу на міських вуличках, передбачив кожну деталь. До того ж, на кожну дію поліції він заготовив свій план. Ватажок банди наділений високим інтелектом, ерудицією і холоднокровністю, які стали його основними помічниками.

Він не збирається вбивати людей і проливати чиюсь кров, професор налаштований забрати те, що йому необхідно. Але навіть в геніально розробленому плані трапляються промахи, особливо якщо з’являються почуття. Тому глядач постійно знаходиться в напруженому стані, а непередбачуваність сюжету змушує співпереживати за головних персонажів, ненавидіти владу і вихваляти розум ватажка.

У першому сезоні, розділеному на 2 частини, повністю описується пограбування іспанського Монетного двору. А в двох наступних сезонах, в 3 і 4, мова йде про інший задум ватажка: він планує пограбувати Центральний державний банк в Іспанії. На думку авторів, серіал логічно завершиться в 5 сезоні, який планують показати на великих екранах в травні 2021 року.

Невідомі факти про серіал Паперовий будинок

1. Перша серія виявилася провальною

Перша прем’єра телесеріалу відбулася на каналі Antena 3, яка набрала понад 4 млн переглядів. Однак з виходом нових епізодів, різко зменшувалася кількість переглядів. Актори і творці проекту готувалися до його закриття, проте представники Netflix звернули увагу на драму і купили її. Потім перейменували серіал в “Пограбування банку”, зменшили тривалість серій на 45 хвилин, на відміну від попереднього хронометражу в 70 хвилин. Додавши трохи рекламних роликів, серіал про грабіжників став однією з найвигідніших покупок стрімінгового сервісу.

2. Сценарій не розробляється заздалегідь

Одна важлива особливість драми полягає в наступному: в сценарій постійно вносять зміни і дописують прямо в процесі зйомки. Це необхідно для того, щоб зберегти гостроту моменту і максимально застосовувати всі свої задумки, що приходять на зйомках.

3. Сцени з розкиданням грошових купюр і аквалангом виявилися дуже складними

Оператори і актори зіткнулися з труднощами під час зйомок двох сцен: коли актриса Хайма Лоренте намагалася пронести під водою золото з Монетного двору, а також коли група грабіжників розкидала грошові кошти над площею. Для сцени з підводним сховищем, знімальна група побудувала майданчик всередині особливого резервуара, який розташований у Великобританії. Однак виникла проблема з цеглою золотистого кольору, виконанною з піни. Вони почали спливати і руйнуватися через високий тиск води.

Однак це ще не було серйозною проблемою. Згідно зі сценарієм, група грабіжників розкидає грошові купюри над площею. Для операторів це був страшний сон. Виявилося, що гроші падали не так, як було задумано творцями шоу, погода весь час змінювалася на зйомках. Довелося зробити сотні дублів, щоб підсумок сподобався авторам.