Канцлер Німеччини Олаф Шольц 4 листопада у Пекіні на спільній прес-конференції з главою уряду Китайської Народної Республіки (КНР) Лі Кецяном закликав Китай використати свій вплив на Росію, щоб завершити її війну проти України. Про це повідомляє сайт уряду Німеччини. Також під час візиту до Китаю Шольц провів зустріч із лідером КНР Сі Цзіньпіном, який зазначив, що ядерні загрози з боку РФ безвідповідальні та надзвичайно небезпечні, а також наголосив на бажанні розширити співпрацю з Німеччиною, повідомляє Spiegel. Про що свідчить зближення КНР та ЄС? Що це у ракурсі російсько-українського протистояння? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Китай не зацікавлений у продовженні війни в Україні, але мало що може в цьому відношенні зробити Доктор політичних наук, професор Валентин Якушик вважає, що переговори в Пекіні канцлера ФРН Олафа Шольца із вищим китайським керівництвом мають суттєві елементи глобального значення.
По-перше, пояснює він, зафіксовано власні національні інтереси Німеччини, певною мірою автономні від домінуючих геополітичних установок трансатлантичного співтовариства. Це стосується насамперед збереження та розвитку взаємних інвестиційних проектів, які, однак, під тиском ззовні продовжуватимуть відчувати тенденцію до політичного обмеження їх масштабів, уточнює Валентин Якушик.
По-друге, продовжує він, і ФРН, і КНР підтвердили відданість загальнолюдським цінностям запобігання глобальній ядерній війні та недопущення використання атомної зброї в регіональних збройних конфліктах.
Для Пекіна ЄС і США значно важливіші з точки зору товарообігу, ніж Росія, яка стає все більш токсичною Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін наголошує, що візит Шольца до Китаю – це перший візит європейського лідера до КНР за три роки. А тому – подія значуща.
На його думку, Шольц може вплинути на те, щоб Сі Цзіньпін не розширив свою готовність у наданні допомоги РФ.
Читайте також на порталі “Коментарі” — в історії про “брудну бомбу” поставлено крапку: як подолати ядерний та енергетичний шантаж РФ.