Подорожник: користь, особливості застосування та запобіжні заходи

Подорожник відомий лікувальними властивостями та багатим складом корисних елементів, включаючи вітаміни, мінерали, кислоти та ферменти.

Дослідження показали, що він ефективний як ранозагоювальний, противиразковий, протидіабетичний, протидіарейний, протизапальний, антибактеріальний та противірусний засіб. Одночасно допомагає боротися зі втомою та онкологічними захворюваннями, його використовують як антиоксидант та гепатопротектор.
Тому подорожник, який входить до складу сиропів та трав’яних зборів, призначається як додатковий засіб для лікування легеневих захворювань, інфекцій сечовивідних шляхів, дерматитах та порушеннях роботи ШКТ.

Чим корисний подорожник

Трава та насіння містять хімічні речовини, які:

  1. зменшують біль та набряк;
  2. допомагають відкрити дихальні шляхи;
  3. знищити бактерії та грибки.

 

Image
Тому його застосовують при виразках у ротовій порожнині, ожирінні, дерматитах, аномальних менструальних кровотечах та багатьох інших станах, включаючи:

  1. Розлади кишківника — має протидіарейні властивості, знімає запалення та знищує патогенні мікроорганізми. Ефективний при запорах та дисбактеріозі. Нормалізує процес травлення та допомагає відновленню слизової оболонки.
  2. Порушення в роботі печінки — підтримує функцію органу та сприяє виведенню жовчі при гепатиті та обструктивних хворобах печінки.
  3. Захворювання дихальними шляхами — сприяє виведенню мокротиння з легенів, полегшує симптоми застуди, у тому числі біль у горлі та кашель.

 

Подорожник має протизапальну та антимікробну дію, прискорює регенерацію тканин, тому стає незамінним засобом першої допомоги при ранах та опіках. Також чинить загальнозміцнювальну дію на організм, допомагаючи швидше йому впоратися з вірусами.

Особливості застосування

У лікувальних цілях здебільшого використовують листя і насіння рослини, рідше — сік.
Попри те, що подорожник має цілу низку переваг, виділяють ряд протипоказань до прийому фіточаїв, сиропів або настоїв:

  1. гастрит, виразкова хвороба шлунка з підвищеною кислотністю, при яких подорожник може спровокувати загострення виразкові процеси;
  2. синдром непрохідності кишківника;
  3. загострення шлунково-кишкових захворювань.

 

Від лікування травою потрібно відмовитися за наявності схильності до тромбоутворення — сік рослини згущує кров.
При нанесенні на шкіру зазвичай немає побічних ефектів. У поодиноких випадках можливі алергічні реакції.
Також потрібно контролювати одночасний прийом із кроворозріджувальними засобами. Трава сприяє посиленню згортання крові та перешкоджає дії антикоагулянтів.
Подорожник — безпечна рослина, але після лікування можуть виникнути деякі побічні реакції: нудота, блювання, діарея, анорексія, здуття живота. Тому перед застосуванням слід проконсультуватись із лікарем.