Як велося людям раніше, до цифрової епохи, коли листи йшли кілька тижнів, а до іншої країни потрібно було добиратися значно довше, ніж кілька годин? Кажуть, що люди не змінюються — змінюються лише умови, в яких вони живуть. Так само народжуються і помирають закохуються і зраджують, радіють і сумують, віддають за щось життя і вбивають… Про кращі історичні романи для занурення в минуле, які ми підібрали саме для вас, читайте далі.
Історичний роман, що обов’язково стане класикою — «Амадока» Софії Андрухович. Тут переплітаються долі та епохи, можливо, ви навіть зустрінете на сторінках роману знайомі вам прізвища українських митців. Названий на честь озера, якого вже немає, роман розповідає непросту історію життя людини, що втратила пам’ять.
Новий історичний роман для українського читача — це «Вільнюський покер» Річардаса Ґавяліса, який переклали зовсім нещодавно. Однак для литовців це знакова книга про роки панування Брежнєва та насадження радянських ідеалів. Стиль письма тут дуже своєрідний та нехарактерний, крім того, нам пропонують почути одну історію з різних вуст…
Відверті історичні любовні романи пише Леся Романчук. Зокрема її «Донна Анна» — це пристрасна історія про сімейне життя, кохання, материнство та зраду.
«Восьма жертва» Дарини Гнатко — це суміш історичного роману та запаморочливого детективу. У маєтку Смотрицьких починають несподівано зникати кріпачки. Можливо, це справа рук католицьких ченців. Усі чекають на восьму жертву, тим часом у маєтку запалюється вогонь кохання.
«Книги Якова» Ольги Токарчук розповідають історію формування єврейських єретичних рухів у XVIII столітті, але це — далеко не все, що відбувається в романі. Тут люди чекають на прихід нового Месії, але чи дочекаються? Письменниця стала нобелівською лауреаткою, тому радимо спробувати зануритися в її складний та заплутаний художній світ.
«Ярмарок марнославства» Вільяма Теккерея недарма вважають класикою: це роман, який влучно та з гумором зображує весь цвіт англійської інтелігенції дев’ятнадцятого століття. Ребекка Шарп уже давно стала однією з ключових персонажок світової літератури. Дізнайтеся і ви історію чарівної авантюристки, яка шукала кращого життя.
«Югославія, моя батьківщина» Ґорана Войновича — сучасний роман, який розповідає про збройні конфлікти в Югославії вустами підлітка, а потім і дорослого чоловіка. У ті роки було важко зрозуміти, де своя, а де — чужа територія, тим паче — віднайти в цьому світі себе.
«Каліґула» Саймона Терні — книжка одного з найкращих сучасних історичних романістів Англії. Психологічна та напружена історія про Гая Германіка, який змушений зійти на престол у ранні роки і намагатися зробити щось для римської імперії тоді, коли навколо лише зрада й наклепи.
І наостанок згадаймо свою історію. У романі «Жовтий князь» Василь Барка розповідає про Голодомор в Україні у 1932-33 роках. Письменник розповів про буття одного з багатьох українських сіл, якого торкнувся страшний геноцид радянської влади.