Про постачання Росії нової зброї з Ірану розповіли в ГУР

ffcbafaabadab

Російська Федерація поновила удари по Україні іранськими дронами-камікадзе Shahed-136 завдяки новій партії, але використовує їх ощадливіше. Про це представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив в ефірі Телемарафону, пишуть “Коментарі”. Нова партія менша за першу.

Російські військові бояться вразливості своїх позицій в тимчасово окупованому Криму й тому перенесли місця пусків іранських безпілотних літальних апаратів (БПЛА) до Краснодарського краю РФ.

“Так, це нова партія, але порівняно з початковим масованим використанням “Шахедів” вочевидь менша. Ми не коментуємо зараз кількість, але бачимо, що, наприклад, під час масованих терористичних ракетних ударів Shahed-136 не використовувалися. Використовувалися всі інші наявні засоби, все ракетне озброєння”, – зазначає представник ГУР МО України.

Що ж до балістичних ракет іранського виробництва, військовий додав, що розвідці відомо про попередні домовленості РФ з Іраном та надзвичайні старання, яких країна-агресорка докладає, щоб отримати ці ракети. Проте, за даними ГУР МО України, станом на зараз Росія їх ще не отримала.

“Імовірність існує. І сьогодні відстежується інформація і докладаються зусилля, щоби цей сценарій не був реалізований. Але така загроза є”, — наголосив він.

Як раніше писали “Коментарі”, на початку постачань Іраном своїх дронів до Росії країна-агресор активно застосовувала дані безпілотники в Україні, масовано завдаючи ударів по критичній інфраструктурі в Україні. Потім атаки із застосуванням дронів на якийсь час припинилися. Російські війська могли тримати іранські дрони для завдання “закріплювальних ударів” по українській інфраструктурі. Тож коли ворог не атакує певною зброєю, не варто думати, що воно скінчилося. Читайте також на порталі “Коментарі” — Росія готується до другої хвилі мобілізації. Чи наважиться Кремль піти на такі заходи? Які можуть бути наслідки усередині РФ? Із цими питаннями звернулися до експертів.