Україна прощається з квітнем і входить у травень, повний сподівань (у тому числі в ракурсі майбутнього контрнаступу ЗСУ), а також традиційних загроз, пов’язаних із російською агресією. Експерти розповіли виданню “Коментарі”, чого, ймовірно, очікувати Україні на різних фронтах – власне військовому, фінансово-економічному, внутрішньо- та зовнішньополітичному.
Все буде пов’язано з тим, що відбуватиметься на фронтіПоліттехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький розмірковує так:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Але й нагнітання ситуації в стилі “ось-ось”, але “поки що рано”, призводить до виникнення внутрішніх заворушень, зазначає експерт. Починають ставити запитання. Навіть незручні. Починають з’являтися чутки. Про ті самі вибори.
На його думку, навряд чи у травні відбудеться щось глобальне у внутрішньополітичному сенсі (політичне життя в нас зараз фактично завмерло). Так чи інакше, все буде пов’язано з тим, що відбуватиметься на фронті.
Він наголошує, що зовнішньополітична обстановка теж підв’язана під те, що відбуватиметься у нас на полі бою.
Олексій Голобуцький наголошує, що Китай, частина Європи, Туреччина, Латинська Америка, Африка дають сигнали, що затяжна війна не потрібна нікому. Постійно йдуть меседжі, що має бути якийсь тимчасовий Рубікон, після якого слід шукати рішення не на полі бою.
Завдяки допомозі союзників, фіскальна ситуація в цілому контрольована та прогнозованаАналітик “Центру розумних рішень” В’ячеслав Черкашин припускає, що травень не стане місяцем ні добрих, ні поганих економічних новин.
Однак, зазначає аналітик, допомога союзників (макрофін від ЄС), поспішне вилучення коштів (виплата дивідендів під 100 млрд грн) у НБУ та ПриватБанку роблять фіскальну ситуацію в цілому контрольованою та прогнозованою.
Читайте також на порталі “Коментарі” — США виділяють черговий транш на підтримку бізнесу в Україні: чи це допоможе підприємцям.