Виробничі посівні площі в Україні в сезоні-2025 залишаться на рівні минулого року, з додаванням 270 тис. га розмінованих територій. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Але в масштабах наших посівних площ у 20 млн га це 1%. Тож по базових культурах, до яких додамо і цукровий буряк із овочами, аграрії – в межах 20 млн га. І це є підтвердженням того, що працюємо на усіх можливих територіях”, – сказав він на засіданні Trend&Hedge Club.
Які прогнози щодо врожаю пшениці?
За інформацією Висоцького, Міністерство аграрної політики та продовольства в 2025 році очікує зібрати пшеницю на рівні 21,2 млн тонн, що на 5% менше, ніж 22 млн тонн рік тому. Обсяги експорту пшениці в міністерстві оцінюють в межах 15-16 млн тонн.
Що з врожаєм ячменю та гречки?
Врожай ячменю, за його словами, становитиме приблизно 4,5 млн тонн, що на 10% менше, ніж у 2024 році, експорт – на рівні 2,2-2,3 млн тонн. Проблем із гречкою Мінагрополітики не очікують і обіцяють, що внутрішній ринок буде забезпечений, а надлишок експортований.
Остаточні прогнози щодо кукурудзи на зерно міністерство ще не готове зробити, оскільки активна вегетація культури триває. Проте відомчі аналітики притримуються консервативного прогнозу в 26 млн тонн, що теж щонайменше на 5% менше показника попереднього сезону.
“Ми по зернових бачимо умовно 54,5-53,5 млн тонн. Це плюс/мінус 5%”, – наголосив Висоцький.
Він додав, що врожай ріпаку в сезоні-2025 очікується на рівні 3 млн тонн проти 5,7 млн тонн у 2024 році, сої – 5,7 млн тонн проти 6,6 млн тонн, соняшнику – 20 млн тонн.
Висоцький зауважив, що найбільші сумніви щодо обсягів врожаю наразі стосуються соняшнику, адже через посуху на півдні країни культура потерпає, і ці регіони можуть втратити до 6% врожаю, що в цілому може призвести до скорочення валового врожаю до 15 млн тонн і нижче.
Нагадаємо: Від початку нового сезону, Україна експортувала 486 тис. т зернових та зернобобових культур, що на 1,51 млн т менше, ніж за аналогічний період минулого року.