Posted in

Причини здуття живота та способи його усунення

ddbcdebbdbcee.jpg
ddbcdebbdbcee.jpg

Чому виникає здуття живота?

Здуття живота — це поширена проблема, яка може значно погіршувати самопочуття та якість життя. Воно не лише викликає фізичний дискомфорт, а й може бути показником певних порушень у роботі організму. Лікарка-дієтологиня та ендокринологиня Катерина Толстікова пояснює основні причини цього явища та ділиться порадами щодо його ефективного усунення.

Одна з поширених причин — надто рідкісні прийоми їжі. Наприклад, людина снідає, а потім робить паузу на 6–8 годин до вечері. Серед інших причин:

  • Дисбаланс нутрієнтів — коли, скажімо, в раціоні забагато простих вуглеводів (солодощі, підсолоджені напої), жирів або клітковини (великі порції салатів).
  • Надмір білка — якщо в кожному прийомі їжі є тільки білкова їжа, це теж може спричинити здуття.
  • Запальні захворювання шлунково-кишкового тракту або підшлункової залози, коли організм не встигає виробляти ферменти для перетравлення їжі.
  • Непереносимість лактози — багато людей погано перетравлюють молоко через дефіцит ферменту лактази.
  • Хронічний стрес — він викликає спазм гладкої мускулатури кишечника, що ускладнює травлення.

Як позбутися здуття?

Уникайте продуктів, які викликають дискомфорт. Наприклад, замініть коров’яче молоко на рослинне, козяче або безлактозне. Нормалізуйте режим харчування — не робіть перерв між прийомами їжі більше 4–5 годин. Перевірте стан травної системи, пролікуйте можливі запальні процеси. За необхідності використовуйте ферментативну терапію (за призначенням лікаря). Не вживайте за раз понад 200 грамів овочів, особливо сирих.

Подбайте про зниження стресу — дихальні практики, відпочинок, тілесне розслаблення.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.