Психологічна реабілітація військових: новий етап проєкту за підтримки НАТО в Україні

У жовтні 2024 року в Збройних Силах України стартував новий етап проєкту з психологічної реабілітації та підвищення стійкості військовослужбовців Сил оборони, який реалізується за підтримки НАТО в рамках Комплексного пакета допомоги Україні (КПД). Координацію проєкту здійснює Головне управління психологічної підтримки ЗСУ.

З жовтня 2024 по квітень 2025 військовослужбовці, залучені до виконання завдань у зонах бойових дій, візьмуть участь у 70 триденних тренінгах із психологічного відновлення для особового складу, залученого до виконання завдань у зонах бойових дій. Під час тренінгів акцент буде на засвоєнні теоретичних знань та розвитку практичних навичок надання першої психологічної допомоги, як для себе, так і для побратимів у бойових умовах відповідно до міжнародних стандартів.

Тренінги також передбачають роботу над подоланням негативних психічних станів, навчання технікам емоційно-вольової мобілізації та індивідуальне психологічне консультування для тих військовослужбовців, які цього потребують. Ця діяльність є важливим внеском у відновлення боєздатності особового складу Сил оборони України, що є критично важливим у контексті відсічі збройної агресії.

Проєкт НАТО відповідає потребам у навчанні та психологічній підготовці військових і націлений на розвиток життєво важливих навичок психологічної допомоги в бойових умовах. Реалізацію проєкту здійснює ГО “Ліга офіцерів”, яка з 2014 року активно займається психологічною підтримкою військових.