Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що українські війська мають намір організовано відійти з Бахмута, який вони героїчно обороняють майже дев’ять місяців. Незалежно від того, зроблять вони це чи ні (тут видніше за Генштаб) – що показала битва за Бахмут? Чому для Росії, навіть якщо вона захопить чергове стерте нею з лиця землі місто, це точно не буде перемогою? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Проводячи багатомісячний захист Бахмута, ми не дозволили обвалитися фронту Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков пояснив, що в ситуації навколо Бахмута є дві складові – політична та військова.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Щодо росіян, продовжує Олег Стариков, то ті демонструють, що, використовуючи стратегію “повільної війни”, і надалі намагатимуться продавити нашу оборону, окупуватиме ще більше територій України. Не зважаючи на втрати особового складу, військової техніки. Крім того, наголошує експерт, агресор руйнуванням міст створює своєрідну буферну (сіру) зону між східним фронтом НАТО та Російською Федерацією.
Навіть якщо противник зуміє захопити Бахмут, це точно не стане для нього гучною перемогою Член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова розповідає:
Тому, наголошує експерт, навіть якщо противник зуміє захопити Бахмут, це точно не стане для нього гучною перемогою чи поворотним пунктом у війні.
Читайте також на порталі “Коментарі” — трибунал для Путіна та компанії: чи це реально – коли може статися.