Posted in

Скільки води потрібно пити щодня: факти та рекомендації

abeebfeadfbfdf.jpg
abeebfeadfbfdf.jpg

Скільки води потрібно пити щодня?

Щодня пити достатньо води – одна з найпоширеніших порад для гарного самопочуття. Одні вважають, що потрібно випивати 8 склянок на день, інші – 2 літри.

Експертна думка

Експерти вирішили розставити всі крапки над “і” у питанні, скільки ж води потрібно пити щодня. Як з’ясувалося, загальної цифри для всіх немає. Водночас кожна людина може розрахувати індивідуально для себе.

Як розрахувати денну норму води?

Щоб розрахувати свою денну норму води, потрібно враховувати низку факторів:

  • вік;
  • рівень активності;
  • харчування.

Крім того, є загальні рекомендації. Наприклад, малюкам до 6 місяців варто взагалі не давати воду. Від 6 місяців до року – до однієї склянки на день. Дорослий чоловік має випивати 15,5 склянки (3,7 літра) рідини на добу, а доросла жінка – 11,5 склянки (2,7 літра).

Що враховувати?

Варто зауважити, що мовиться не лише про чисту воду. Сюди можна дорахувати чай, каву, рідину у супі тощо. Більше рідини може знадобитися людям за таких обставин:

  • наявність активних тренувань чи загалом багато фізичної активності;
  • життя у спекотному кліматі;
  • тимчасові проблеми зі здоров’ям, спровоковані харчовими отруєннями.

Крім того, більшої денної норми води вимагають деякі хронічні захворювання серця, нирок, щитоподібної залози.

Слухайте своє тіло

Хоча, звичайно, дослухаючись до експертів, варто враховувати і власні відчуття. Не потрібно змушувати себе пити воду лише для того, щоб добрати денну норму, або страждати від спраги, якщо вона вже перевищена.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.