Posted in

Словаччина проти конфіскації російських активів

dfbcefeaceeb.jpg
dfbcefeaceeb.jpg

Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар заявив, що конфіскація заморожених активів Російської Федерації може негативно вплинути на мирні ініціативи Сполучених Штатів. Про це він повідомив у коментарі Суспільному під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі.

Бланар зазначив, що питання заморожених російських активів є важливою складовою “мирного плану” адміністрації американського президента Дональда Трампа, тому Братислава не бажає втручатися в цей процес. Водночас, він підкреслив, що конфіскація цих активів є “дуже делікатним питанням для майбутнього”. “Тому ми маємо бути дуже обережними і враховувати всі необхідні обставини, коли йдеться про ці заморожені активи”, – сказав очільник зовнішньополітичного відомства Словаччини.

Яка позиція Словаччини щодо фінансування?

Бланар також зазначив, що його країна орієнтується на позицію Бельгії, яка закликає утриматися від різких дій. На уточнююче запитання, чи підтримає Братислава іншу опцію фінансування, запропоновану Європейською комісією, він відповів, що словацький уряд “більше не буде підтримувати і фінансувати війну в Україні”.

Що пропонує Єврокомісія?

Нагадаємо, 3 грудня глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн оголосила про два рішення щодо фінансування України у 2026-27 роках, одне з яких передбачає використання коштів від заморожених російських активів у ЄС для надання Україні “репараційної позики”. Раніше міністр закордонних справ Бельгії Максим Прево заявив, що ця пропозиція є категорично неприйнятною. Наприкінці листопада прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер письмово виклав зауваження і вимоги Бельгії щодо російських активів у листі на ім’я президентки ЄК Урсули фон дер Ляєн.