Суд зупинив анулювання дозволу на видобуток титану

Дозвіл ТОВ “Мотронівський ГЗК” на видобування титанових руд, анульований у квітні на підставі тогорічного рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО), залишається дійсним. Суд зупинив наказ Держгеонадр про припинення права на користування надрами компанії Дмитра Фірташа, повідомляє NADRA.INFO.

Які деталі стосуються видобутку титанових руд?

Видання нагадало, що ТОВ “Мотронівський ГЗК” користується Малишевським родовищем циркон-рутил-ільменітоносних пісків (ділянки Мотронівсько-Аннівська та Північно-Західна) в Дніпропетровській області на підставі спецдозволу № 3640, наданого у 2004 році, чинного до 2034 року.

На тлі запроваджених у 2021 році бізнесмена Дмитра Фірташа санкцій РНБО в березні 2023 року Державна служба геології та надр України зупинила дозвіл Мотронівського ГЗК та інших компаній бенефіціара. У 2024 році РНБО винесла нове санкційне рішення щодо Дмитра Фірташа, постановивши анулювати спецдозвіл Мотронівського комбінату. Але компанія встигла продати його на користь ТОВ “Тіберіус Плюс” Олексія Шестюка, і суд заборонив припиняти право користування надрами.

Що сталося далі?

У квітні 2025 року цю заборону скасував Верховний Суд, і дію спецдозволу таки припинили. Втім, за лічені дні Дніпропетровський окружний адмінсуд зупинив дію наказу Держгеонадр про анулювання на прохання ТОВ “Тіберіус Плюс” як покупця спецдозволу. “Держгеонадр станом на 27.06.2025 дозвіл Мотронівського ГЗК був дійсним і не зупиненим”, – пише видання.

Видання нагадало, що Мотронівський ГЗК – незакінчений інвестиційний проєкт Group DF, який, за даними групи, було вимушено заморожено з початком повномасштабної війни РФ проти України. Титанові руди в Україні включено до Переліків корисних копалин та компонентів стратегічного і критичного значення. Титан також згадується у списку корисних компонентів, нові проєкти з видобутку яких наповнюватимуть Українсько-Американський інвестиційний фонд відбудови.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.