Системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій: особливості впровадження

В наш час громадяни України дуже часто стикаються з різними ризиками, які можуть зашкодити життю та здоров’ю людини. Наприклад, виникнення пожежі або інших надзвичайних ситуацій на об’єктах, де існує підвищений рівень небезпеки. Зокрема мова йде про офісні будівлі, торговельно-розважальні центри, де систематично та одночасно перебуває велика кількість осіб.

Для зниження різних видів ризиків використовують СРВ НС. Системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій дозволяють максимально швидко та ефективно повідомити велику кількість людей про можливий ризик, нагадати про дії, які необхідно виконати. Пропонуємо зупинитися на особливостях комплексу детальніше.

Особливості впровадження СРВ НС

Відповідні системи дозволяють виявити надзвичайну ситуацію, сповістити людей у разі виникнення небезпеки. Інтеграція комплексу в ТРЦ, офісних приміщеннях дозволяє запобігти виникненню катастрофічного явища або виявити ризик на ранній стадії та зупинити його до трансформації в катастрофу. СРВ НС обов’язково використовуються в будівлях з підвищеним рівнем небезпеки, високим рівнем виникнення надзвичайної події техногенного, природного характеру.

Основна перевага відповідної системи – повна автоматизація, що дозволяє уникнути виникнення негативних наслідків через людський фактор. Впровадження СРВ НС здійснюється на підставі нормативних актів, чинного законодавства України:

  1. 53 статті Кодексу щодо цивільного захисту країни.
  2. Наказу Міністерства з надзвичайних ситуацій №288 від 15 травня 2006 року. Відповідний документ регламентує правила влаштування, експлуатації, технічного обслуговування СРВ НС.
  3. Закону «Про об’єкти підвищеного рівня небезпеки».

Впровадження системи передбачає індивідуальне проектування, монтаж, а також пусконалагоджувальні роботи.

За що відповідає система?

Інтеграцію СРВ НС варто довіряти виключно тим компаніям, які отримали ліцензію на виконання відповідних робіт. Це дозволить отримати дійсно якісне устаткування, яке буде без перешкод виконувати покладені на нього функції. Система дозволяє повністю контролювати працездатність будівлі в різних станах, наприклад, під час:

  • нормальних умов експлуатації;
  • порушення умов роботи та до настання критичної ситуації;
  • проектно-аварійної ситуації;
  • гіпотетичної надзвичайної ситуації.

Комплекс обов’язково сигналізує та попереджає користувачів щодо виникнення небезпеки.