Про обурення простих залізничників з приводу космічних зарплат Наглядової ради та Правління Укрзалізниці не чув хіба що лінивий. Виплати півмільйонних зарплат менеджерам керівництва компанії не може обґрунтувати ніхто.
На їхній захист чиновники Кабміну призводять завжди тільки два аргументи: так би мовити імунітет до корупції і в зв’язку з прийняттям доленосних рішень для перевізника-монополіста.
На перший погляд, начебто, виправдано … але це тільки на перший погляд. Як виявилося, корупція у вищих кабінетах Укрзалізниці не тільки розквітає, але останнім часом чітко зміцнилася.
А підконтрольні члени правління та в.о. членів правління використовуються як маріонетки – для підняття рук на засіданнях для голосування за потрібні рішення по команді ляльководів.
Ниточки, прив’язані до рук членів правління Укрзалізниці, ведуть все в той же кабінет “сірого кардинала” УЗ Олега Кошелєва, який точно знає, як вести кулуарну гру.
Звісно, так було не завжди. На початку спільного шляху з “командою Жмака” кожен член правління намагався “показати” характер, але досвідчений бюрократ Олег Кошелєв знайшов аргументи для кожного.
Іван Синяков першим “присягнув на вірність” Кошелеву, отримавши натомість “тимчасову недоторканність”. Трохи важче “сірому кардиналу” довелося з Романом Черницьким. Останній не дуже хотів ділитися владою інфраструктури і намагався призначити “своїх” людей на ключові департаменти, особливо в енергетиці. Але, перефразовуючи Кошелєва, Роману Романичу відмовили, зменшивши апетит приблизно вдвічі, чому він теж шалено радий.
Найбільш непохитним хотів здаватися Франтішек Буреш. Тож, коли Олег Кошелєв почав “віджимати” у чеха тему екології, Франтішек швиденько був поставлений в “стійло”. А ось, власне, і докази.
Звичайно ж треба віддати належне Олегу: за півроку збудувати сувору вертикаль (правда, до кінця не зрозуміло – під Жмака чи що?) – гідна заслуга. А після проведених маніпуляцій з членами правління, і отримавши в правлінні своє “монобольшінство”, керівник адміністрації Жмака взявся і за членів Наглядової ради.
Зараз “хитрий павучок” плете навколо членів Наглядової ради інтриги, починає зіштовхувати між собою, і повним ходом поширює чутки, що після депутатської ТСК всій наглядовій раді настане “хана”.
Результати перевершують очікування – майже у кожного члена правління і функціонального директора відбуваються локальні конфлікти з членами Наглядової ради. Таким чином, Олег Кошелев затіяв боротьбу не на життя, а на смерть, метою якого затриматися надовго в УЗ.