Які українські замки варто відвідати влітку?
Мандрівка у замки – це як подорож у часі. Коли посеред кам’яних стін оживають лицарі, примари та чарівниці. Україна має справжні скарби, а літо – чудовий час, щоб їх відвідати. Найзручніше виділити на подорож 2 дні, щоб насолодитися атмосферою локацій та не квапитися встигнути на потяг чи автобус. Розташування більшості українських замків дозволяє обійтися без проблем з логістикою.
Підгорецький замок
Найзручніше добиратися зі Львова. З містом Лева замок розділяє лише близько 80 кілометрів. Підгорецький замок збудували у XVII столітті. Він поєднав у собі красу пізнього ренесансу та бароко. Упродовж століть замок вважали одним з найпрекрасніших у Європі та порівнювали з італійськими палацами. Замок має складну історію, зокрема, найчастіше туристи запитують про примару Білої пані. Легенда свідчить, що це – молода панночка Марія, яку живцем замурував її чоловік. Ці чутки привабили туристів, які їдуть у Підгорецький з надією: а що як саме їм відкриється вікова таємниця.
Дубенський замок
Найзручніше добиратися з Рівного. Відстань – близько 45 кілометрів. Дубенський замок – один з найстаровинніших в Україні. Його заснували князі Острозькі ще у XV столітті. Замок, який входить до Семи чудес України, поєднав у собі особливості оборонного середньовічного стилю та розкіш молодших епох. За 5 століть він пережив десятки марних штурмів. Однією з найцікавіших історій є про відважну наречену, племінницю князя Острозького, яка врятувала замок під час власного весілля.
Замок Любарта
Розташований у Луцьку. Замок Любарта став однією з найбільших середньовічних окрас України. Він був адміністративним, політичним і культурним центром. Кажуть, що Любарт вирішив побудувати замок для своєї коханої дружини Агрипіни, яка не дожила до завершення будівництва. Ще одна легенда згадує, що він заховав проклятий скарб, знайти який можна, але винести – ні.
Свірзький замок
Найкраще добиратися зі Львова. Історія однієї з найвеличніших фортець України розпочалася у XV столітті. Сьогодні мандрівка до Свірзького замку – як подорож в український ренесанс. Традиційно не обходиться й без легенд, зокрема, про дівчину, яка закохалася у ворога й зрадила рідну фортецю.
Кам’янець-Подільський замок
Розташований у місті Кам’янець-Подільський. Це одна з найважливіших оборонних споруд не лише в Україні, але й на території усієї Східної Європи. Кам’янець-Подільський замок – символ величного минулого. Будівництво фортеці тривало століттями, а вже у XV-XVI століттях слава про неї гриміла на весь світ. Фортеця ділиться на Старий та Новий замки, разом вони створюють справді магічне видовище.