У своєму вечірньому зверненні 27 лютого президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності отримання нашою країною “авіаційної компоненти”, щоб мати можливість захищатися, зокрема, від іранських дронів. Головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Валерій Залужний у бесіді з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі також закликав надати нам багатоцільові літаки F-16. Чому навіть після року повномасштабної війни та розкриття багатьох військових злочинів Росії – партнери все ще дозую військову допомогу нашій країні? Які шанси України отримати у найближчому майбутньому бойову авіацію? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Ми розуміємо вже, як ця схема працює – спершу категоричне “ні”, потім переговори, потім постачання Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов упевнений, що Україна обов’язково отримає західні літаки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
За його словами, достатньо згадати історію так званих червоних ліній. Спочатку нам не хотіли давати артилерію, потім категорично відмовлялися постачати реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) типу Patriot, SAMP/T Mamba. Бронетехніку, танки. Все це називали “червоними лініями”. Все це ми або отримали, або отримаємо незабаром.
На Заході досі немає розуміння того, що робити з росією після завершення війни Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан вважає, що ситуація з недостатньо активними поставками Україні потрібних озброєнь з боку закордонних партнерів пов’язана з низкою чинників.
По-перше, пояснює він, на Заході досі немає розуміння того, що робити з росією після завершення війни.
По-друге, продовжує він, бажання країн Заходу уникнути залучення своєї держави у війну з росією переважає бажання врятувати Україну, Європу та світ від рашизму. І це продиктовано, хоч як це не дивно, турботою про власних громадян та відповідальністю перед власними виборцями, наголошує експерт.
По-третє, три десятиліття безвідповідальної політики щодо глобальної та європейської системи безпеки призвели до того, що запаси сучасної військової техніки, особливо в придатному для використання прямо зараз стані, досить обмежені.
Читайте також на порталі “Коментарі” – чому у Путіна з’явилися страхи щодо розпаду РФ – як прискорити перемогу над агресором.