Відповідаємо на популярні питання про роботу сонячних панелей

Одними із найпоширеніших питань щодо сонячних електростанцій, з яким часто звертаються, є питання про те – як працюють сонячні панелі, перетворюючи сонячне випромінювання на електричний струм, готовий до використання.
У цій статті компанія Alteco, що працює у сфері альтернативної енергетики, коротко дає відповіді на найбільш популярні питання, про те як працюють сонячні панелі та генерується сонячна електроенергія.

Як працює сонячна електростанція крок за кроком

  1. Сонце випромінює світло.
  2. Фотоелектричні комірки на панелях перетворюють світло в постійний струм (DC).
  3. Потім струм подається в інвертор, який перетворює його в змінний струм (AC), готовий до використання.
  4. Далі струм проходить через лічильник і потрапляє в споживчу установку вашого будинку.
  5. Підключайте і вмикаєте. Ваша система автоматично використовуватиме виготовлений вами безкоштовний електричний струм, а потім переключатиметься на мережу за потребою.
  6. Будь-який електричний струм, який ви не використовуєте, експортується в загальну мережу для використання іншими.

Схема роботи сонячної електростанції

Схема роботи сонячної електростанції

З чого вироблені сонячні панелі?

Сонячні панелі, будівельні блоки сонячних енергетичних систем, в основному виготовлені з кремнію, напівпровідника, який є другим за кількістю елементом на Землі. Кремній використовується для створення сонячних комірок, які є компонентами сонячних панелей і перетворюють сонячне випромінювання на електроенергію.
Ці сонячні комірки зазвичай розташовані у сітчастому патерні на поверхні панелі і захищені скляним кожухом для забезпечення довговічності та стійкості.

З чого вироблені сонячні панелі

Чи можуть сонячні панелі зберігати електроенргію?

Сонячні панелі самі по собі не можуть зберігати енергію. Однак їх можна поєднати з акумуляторними батареями, які зберігають енергію для подальшого використання. Ці батареї дозволяють вам зберігати енергію, яку ваші сонячні панелі виробляють протягом дня, і використовувати її вночі чи під час відключення електропостачання, підвищуючи вашу енергетичну незалежність і безпеку.

Сонячні системи з акумуляторами називають гібридними сонячними електростанціями.

З яких компонентів складається сонячна електростанція

Кожна сонячна фотоелектрична система складається з наступних компонентів:

  • сонячних панелей (або “модулів”),
  • інвертора,
  • лічильника,
  • акумулятора (опціонально),
  • елементів кріплення панелей.

Всі ці елементи приєднуються до вашої споживчої установки – будинок, дача, підприємство і т.д.

Скільки сонячних панелей потрібно для будинку?

Кількість сонячних панелей, необхідних для житла, залежить від кількох факторів, таких як споживання електроенергії домогосподарства, клімат/розташування, ефективність сонячних панелей та їх потужність. У середньому для повного покриття рахунків за електроенергію сонячними панелями типовому українському будинку 100-120 квадратних метрів може знадобитися від 20 до 25 сонячних панелей.
Однак важливо провести детальний аудит енергоспоживання, щоб визначити конкретні потреби для кожної унікальної ситуації.

Скільки сонячних панелей потрібно для будинку

Як сонячна станція впливає на ваші рахунки?

Сонячні панелі можуть значно зменшити ваш електричний рахунок, оскільки ви будете генерувати свою власну електроенергію. Кількість заощаджень залежить від розміру вашої сонячної системи та вашого споживання електроенергії. Якщо ваші сонячні панелі виробляють більше електроенергії, ніж ви використовуєте, ви можете продавати зайву електроенергію за “зеленим тарифом”, яка надсилається назад у мережу — що дає вам не просто економію, а чистий дохід.
При цьому, важливо повідомити про це вашого постачальника електроенергії, якщо ви встановлюєте сонячні панелі.

Що робить інвертор?

Інвертор є ключовою частиною сонячної енергетичної системи. Сонячні панелі виробляють постійний струм (DC) електроенергії, але більшість будинків і електричних мереж працюють на змінному струмі (AC). Роль інвертора полягає в перетворенні постійного струму від сонячних панелей в змінний струм, який може використовуватися у вашому будинку або надсилатися назад в мережу.

Інвертор

Які переваги має сонячна енергія?

Сонячна енергія має численні переваги. Це чисте, відновлюване джерело енергії, яке зменшує залежність від продуктів згоряння палива, тим самим мінімізуючи викиди парникових газів та борючись зі зміною клімату. Сонячна енергія також може знизити витрати на електроенергію, підвищити енергетичну незалежність та вимагає відносно невеликого обслуговування після встановлення.

Чи працюють сонячні панелі в хмарні дні?

Сонячні панелі найефективніше працюють на прямому сонячному світлі, але вони все ж працюють і в хмарні дні. Хоча ефективність сонячних панелей зменшується при хмарному покриві, вони все ще можуть виробляти приблизно 15-25% від їхньої максимальної потужності, в залежності від товщини та густини хмарного покриву. Також сонячні електростанції працюють і взимку, постійно генеруючи електроенергію.

Як саме виробляється електроенергія з сонячної енергії?

Процес перетворення сонячного світла в електроенергію розпочинається з поглиблення фотонів (найдрібніших частинок світла) сонячними комірками на панелях. Це поглиблення створює електричний струм, оскільки електрони витісняються зі своїх атомів. Потім струм протікає через електричне коло, вбудоване в сонячну панель.
Декілька сонячних панелей з’єднуються, утворюючи сонячну станцію, що збільшує обсяг електроенергії, яку можна виробити. Ця електроенергія потім конвертується з постійного струму в змінний струм і може живити ваш дім чи бізнес.

Знизьте витрати на електроенергію вашої організації та зменшіть вуглецевий слід вже сьогодні. Дізнайтеся більше про індивідуальну сонячну електростанцію, яку може розробити для вас компанія Alteco, побудувати та обслуговувати для вашого дому або бізнесу.
Компанія Alteco на ринку альтернативної енергетики вже понад 12 років, в її арсеналі вже сотні встановлених об’єктів та тисячі задоволених клієнтів. Тому в професійності цієї компанії немає ані найменшого сумніву.