Мабуть, жоден із простих смертних українців не зможе дозволити собі літати по країнах, взагалі не рахуючи грошей на подорожі.
Але бажаючих таке робити стовідсотково чимало. Безвізовий режим із величезною кількістю країн, підвищення зарплат та заробітків -ці всі економічні та політичні показники призвели до того, що навіть пересічні українці стали собі дозволяти подорожі не тільки до Кирилівки та Турції із Єгиптом, але й у величезній кількості літати до інших країн світу. І це, звісно, добре.
Як економити гроші при покупці авіаквитків?
Втім, цінники на відпочинок у топових містах залишаються здебільшого надто великими аби середньостатистичний громадянин міг без проблем протсити на пляжах Мальдів чи Домініканської Республіки тиждень-другий. А про дві чи три таких подорожі на рік годі вже й казати.
При цьому достатньо часто найбільшу вартість відпустки за кордоном являють собою саме квитки на літаки. Наприклад, полетіти до Нью-Йорку вдвох можна за 60-80 тисяч гривень. І це не бізнес класом! Але існують й лайфхаки.
Наприклад, можна шукати популярні маршрути для відпочинку на крейзі лама. Crazy Llama – сервіс, який позиціонує себе як крейзі-маркет.
Працює він дуже просто: треба лише обрати маршрут спрямування та отримати варіанти перельотів:
- найдешевший;
- найшвидший;
- оптимальний.
Існує й найкрутіша функція під назвою “календар цін”, завдяки якій можна без проблем подивитися, у яку суму можуть обійтися квитки не на вказані вами спочатку дати. Саме він може допомогти економити гроші у величезних масштабах.
Так, наприклад, у п’ятницю, 30 серпня, політ однієї людини до Бангкоку на три дні обійдеться у 4,5 тисяч доларів в обидва кінці. Але якщо вилетіти наступного дня, за квитки доведеться віддати всього лише 800 умовних одиниць.
Так, в обидва кінці та на три дні. Із чим пов‘язані такі різниці у цінниках? Тут все достатньо просто. Різні авіакомпанії міняють вартість своїх рейсів, зважаючи на заповненість літака у бізнес-класі, економі та наявності на борту платних вантажів, тощо. То ж на ринку постійно з‘являються як дешеві варіанти, треба лише правильно за ними слідкувати.
Звісно, існують й інші варіанти придбати квитки дешевше їх стандартних цінників. Найпростіший спосіб подорожувати задешево – бронювати квитки за рік до відпустки. Але скористатися ним можуть далеко не всі, оскільки спланувати подорож за 12 місяців – це одне, а справді вирішити проблеми на роботі та вирватися – зовсім інше.