Людям, які отримали інвалідність, доводиться з нуля вчитися виконувати звичайні процедури самостійно, без сторонньої допомоги. Тому важливо, щоб простір був організований так, щоб унеможливити будь-які перешкоди.
Дотримання кількох правил дозволяє подбати про людей з обмеженими можливостями і створити зручний туалет для інваліда.
● Розташування санвузла
Якщо мова йде про домашню обстановку, санітарне приміщення повинне знаходитися оптимально щодо спальні. Найбільш раціональним варіантом санітарної зони для маломобільної людини є суміщений санвузол. Іншою важливою умовою комфорту є вільне пересування у ванній кімнаті і за її межами.
● Наявність сигнальних кнопок
Вимикачі, кнопки та системи оповіщення у вигляді дзвінків, сигналів повинні розташовуватися на висоті від підлоги до 60-70 см.
● Необхідна сантехніка
У ванній кімнаті для інвалідів повинні знаходитись унітаз, умивальник, душ із каналізаційним зливом. Якщо хвора людина переміщується у кріслі-колясці і не може користуватися ванною, закритою душовою кабіною, для неї потрібно встановити душ відкритого типу, щоб туди можна було заїхати у візку.
● Поручні
Діаметр конструкцій повинен бути від 25 до 32 мм, а довжина — від 30 до 120 см. Вони спрощують присідання на унітаз і підйом, сприяють стійкості хворого під час проведення гігієнічних процедур.
Монтуючи устаткування, потрібно дотримуватися певних відстаней. Так раковина, умивальник повинні стояти від стіни мінімум на 20 см. Мінімальні розміри душу бути 140х140 см. Доступ до унітазу повинен бути з обох боків.
Види туалетів для людей похилого віку і з інвалідністю
Пацієнтам, які повністю втратили можливість рухатись, варто купити туалет для лежачих хворих. Але тому, хто здатний потихеньку пересуватися, краще зручно облаштувати звичайний санвузол.
Так як відвідування туалету є невід’ємною частиною повсякденного життя людини, обладнання, необхідне для здійснення процедури, має задовольняти потреби користувача, не завдаючи йому дискомфорт.
Для інвалідів, стареньких людей, у яких є проблеми з ногами, можна придбати такі види унітазів:
- Підлогові. Звичайні конструкції, що стоять на підлозі, із надбудованим або схованим в стіну зливним бачком. Якщо користувачеві він занизький, варто додатково придбати накладку потрібної висоти.
- Підвісні. Кріпляться до стіни, в яку ховається бачок. Для зручності інвалідів можуть бути оснащені спеціальними поручнями.
- Подовженої форми з вирізом біля краю. Такі варіанти зручні для інвалідів-візочників.
Крім поручнів, які допомагають хворим людям присідати і підніматися, накладок для збільшення висоти, деякі моделі унітазів оснащуються насадкою-біде, з якої під напором біжить вода.
Особливості монтажу унітазу для інваліда
Щоб маломобільному пацієнтові було зручно, домашній туалет для людей похилого віку повинен мати висоту від підлоги на рівні 50-60 см. Інакше її доведеться регулювати.
Найзручнішими для інвалідів є видовжені моделі. Відстань від стіни до краю має бути близько 70 см. Це дозволить користувачу безпроблемно під’їхати до унітазу і легко пересісти на нього, відсунувши поручень-опору.
В продажу можна знайти унітази із сенсорним змивом. Після того, як людина закінчить туалетні процедури, датчик спрацює і включиться автоматичний злив води. Іншим зручним варіантом є кнопка, розташована на підлозі або на стіні біля унітазу.
Як бачимо, виробники медичної техніки створюють різноманітні конструкції, що полегшують пристосування хворих людей до життя в умовах, які склалися. Вибрати зручний туалет для людей похилого віку, що вимушені постійно лежати в ліжку, здатні пересуватися у візку або за допомогою опор, а також допоміжні пристосування можна на сайті магазину «Балдінеллі».