ОСЦПВ або автоцивілка є єдиним державно затвердженим Законом України обов’язковим видом страхування, яке надає гарантії отримання компенсації у разі дорожньо-транспортних пригод не власнику машини-порушника, а постраждалим.
Страховий поліс зобов’язує фірму, яка його надала, виплатити збитки стороні, яку правоохоронці визначать як потерпілих. Але на практиці нерідко це виглядає зовсім не так.
Чому треба купляти автоцивілку лише у перевірених фірм?
Виходячи з чималих витрат на обслуговування автівок, паливо та не дуже великі зарплати, багато українців вирішують економити на придбанні страховки. Для цього вони звертаються до фіктивних підприємств, які роздають поліси за дуже низькими цінами, але у разі ДТП ніяких виплат не здійснюють. Власники подібних автоцивілок при цьому ніякої відповідальності не несуть, але проблем мають чимало, оскільки у разі чого потерпілі можуть звернутися на них до суду. Такі тяжби, насправді, ні до чого не приводять, то ж було б непогано, якщо б такі дірки у законі якимось чином були врегульовані.
Втім, свідомих страхових компаній, як і адекватних громадян, у нас все ж таки більшість. А вартість автоцивілки, якщо глянути правді у вічі, зовсім не така велика. Якщо порівнювати її із відшкодуванням збитків у разі більш-менш серйозної аварії без фізично постраждалих осіб. А у разі нанесення шкоди здоров’ю комусь з учасників руху, власники автоцивілки мають окремий “бюджет” від компаній.
Страховка від VUSO
Як приклад надійної можна взяти страхову компанію VUSO, яка діє на українському ринку вже 18 років. Автоцивілка від “ВУСО” – це достатньо надійний спосіб вберегти себе від судових позовів. Принаймні, якщо не потрапити у масштабну ДТП, де вартість відшкодувань не зможе покрити страховка. Але для цього є розширена версія ОСЦПВ, яка додає до максимальної суми компенсації чималих грошей.
Оформити автоцивілку можна в будь-який зручний для власника авто спосіб: в офісі страхової, через спеціального агента або ж у режимі онлайн. При цьому для тих, хто обрав останній варіант, діють знижки до 15%. Розрахувати вартість обов’язкової страховки також дуже легко. Достатньо вбити в онлайн-калькулятор всі необхідні дані про машину: тип та об’єм двигуна транспортного засобу, а також місце реєстрації авто. При цьому ніж більше людей мешкає у населеному пункті, до якого “прив’язана” машина, тим дорожче коштує страховка. Пояснити це дуже легко: шанси потрапляння у ДТП у Києві, де рух дуже жвавий, значно вищі, ніж у, наприклад, Херсоні.