У сучасному світі у більшості людей елементарно не вистачає часу на приготування їжі. До того ж, після важкого трудового тижня або навіть під час відпочинку – завжди хочеться перекусити чимось смачненьким. Добре, що існує доставка та ми можемо полегшити собі життя.
Із наукової точки зору, тяжіння до висококалорійної або ж солодкої їжі пов’язане з недоліком гормону щастя. Організм людини – ніби самостійне істота, яка подає у наш мозок сигнали про те, що йому потрібно: “Гей, чоловіче, я хочу піцу. Прямо зараз. Швидко, терміново!”.
Якщо ввечері або в інший час доби вам захотілося вкусити соковитий шматочок тіста, покритий м’ясом, овочами і товстим шаром смачного сиру – не треба корити себе за це, можна просто скористатися послугою доставка піци smaki-maki.com та не переживати про з’їдені калорії.
По-перше, тому що ви самі можете зібрати піцу із запропонованих інгредієнтів. По-друге, тут роблять високоякісний продукт зі свіжої їжі. По-третє, дієтологи давно радять їсти те, чого хочеться, але в міру.
Вчені провели дослідження, в ході якого з’ясувалося, що добровільне обмеження раціону їжі згубно впливає не тільки на психічний стан людини (нервозність, неконтрольована агресія, злість, почуття пригніченості і т.д.), але і на фізичне.
Результат експерименту показав, що люди, які дозволяють собі вживати в їжу всякі «шкідливості» і «смакоту» – відчувають себе більш щасливими у порівнянні з тими, хто контролює кожен з’їдений шматочок чого б то не було.
Більш того, вже давно існує поняття «інтуїтивне харчування», яке розшифровується, як сучасний підхід до харчування, що дозволяє їсти стільки, скільки хочеться і те, що хочеться.
В цілому, філософію інтуїтивного харчування можна звести до кількох тез:
- безумовний дозвіл їсти;
- їмо тоді, коли дійсно хочеться (за фізичними ознаками), а не через раптове напливу будь-яких емоцій;
- їмо з опорою на внутрішні сигнали голоду і насичення.
Ефективність даного методу харчування доведена не одним дослідженням. Інтуїтивне харчування допомагає в регуляції ваги і контролі своєї харчової поведінки. Якщо ви думаєте, що від такого режиму харчування кількість ваших кілограмів на вагах тільки збільшиться, то помиляєтеся.
Якщо прислухатися виключно до свого організму, який точно знає, чого йому треба, то він буде споживати рівно стільки їжі, скільки йому необхідно для нормального функціонування. Головне в цій справі – навчитися відрізняти емоційний голод від фізичного.
Емоційний голод – спроба заїсти якусь неприємну емоцію. У такого голоду немає фізіологічних проявів, оскільки він народжується виключно в голові і вимагає цілком конкретної їжі (чіпси, кола, шоколадка, морозиво).
Фізичний голод – конкретно відчувається людиною (бурчання в животі, слабкість, запаморочення, різкий біль в районі шлунку і кишечника).
Просто поважайте своє тіло, прислухайтеся до його потреб і буде вам щастя.