Правильно підібрана автомобільна гума – запорука безпечного, а головне комфортного руху, як в зимовий, так і в літній сезон. Перед тим, як купити резину для свого авто, пропонуємо вам ознайомитися з декількома порадами, яких варто дотримуватись при підборі покришки.
Практичні поради при виборі резини для авто
Насамперед потрібно визначитися, які шини підійдуть саме вашому авто. Запам’ятайте, усі важливі характеристики пишуть на боковині шини.
Розміри шини важливо враховувати під час її підбору під конкретний автомобіль та колісний диск. Усі передбачені конструкцією автомобіля варіанти пишуть на спеціальних табличках.
Залежно від марки авто їх можна знайти на лючці бензобака або на центральній стійці у дверях водія. Тут же пишуть рекомендований тиску у шинах.
Розміри покришок вказуються у форматі ххх/хх Rх. Вони є на боковині шини:
- Перший параметр – ширина протектора у мм. Крок – 10 мм, наприкінці завжди 5. Далі – профіль покришки, або її висота у відсотках щодо ширини. Ширина покришки з параметрами 235/55/R16 – приблизно дорівнює 129 мм, а у шини 195/55/R16 – 107 мм.
- R – вказівка на тип шини, у даному випадку те що, що вона радіальна. Бувають ще діагональні, але це застаріла конструкція. Такі давно не використовують для легкових автомобілів. Відмінність – у конструкції корду. Популярна помилка, що R – радіус, насправді – ні.
- Останні дві цифри – це діаметр колісного диска в дюймах, на який можна поставити покришку.
Небажано відступати від параметрів шин, рекомендованих автовиробником. Це може погано позначитися на керованості, а також спричинити тертя покришки об колісну арку або деталі підвіски: це зашкодить покришці і підвищить ймовірність виникнення ДТП.
Конструкція шини
Камерна чи безкамерна конструкція. Раніше автомобільне колесо складалося з трьох головних деталей: диска, камери та шини. Шина відповідала лише за зчеплення з дорогою та загальну міцність, камера була ємністю для повітря.
Сучасна безкамерна шина може зберігати герметичність: безкамерному колесу допомагають спеціальні виступи в дисках – хаби, за які чіпляється шина.
Виробники, як і раніше, маркують безкамерні шини спеціальною відміткою tubeless, а призначені для використання з камерою — tube type, але зараз зустріти на ринку їх майже неможливо.
Як зрозуміти, що гуму час міняти?
Покришки автомобіля – витратний матеріал. Окрім заміни по сезону їх важливо оновлювати, як тільки вони зносяться або отримають серйозно пошкоджені.
Коли шина зношена. Кожна автомобільна покришка має індикатор зносу – спеціальну перемичку між острівцями протектора. Щойно протектор зітреться і збігатиметься за рівнем хоча б з однією з індикаторних перемичок, покришку слід міняти. Така шина є небезпечною, особливо на мокрій поверхні.
Як зберігати шини?
Окрім того, щоб правильно вибрати гуму, слід знати, як її варто зберігати. Місце зберігання – приміщення без прямих сонячних променів та опалювальних приладів ближче за метр. На сонці, біля батареї та під дощем шина швидко втратить свої властивості: гума висохне та зруйнується. Допустима температура – від -30 до +35 °C, вологість – 50-80%. Не залишайте колеса брудними, перед сезонним зберіганням їх потрібно ретельно відмити. Під навісом на свіжому повітрі шини можна зберігати не більше місяця.
Спосіб зберігання залежить від комплекту: шини окремо, або колеса в зборі. Шини шириною до 205 мм включно можна зберігати рівними стосами заввишки до 2 м. Шини від 210 мм зберігають вертикально – на ребері. Кожні три місяці всі шини, незалежно від ширини, слід повертати – змінювати зону опори.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам правильно обрати та замінити шини. До речі, великий вибір гуми вас чекає на сайті Zapchasti.RIA.com: там ви зможете підібрати, як нову так і вживану резину для авто за дуже приємними цінами.