В умовах мінливого світу відшукати дійсно класну роботу в Києві не так вже й просто, що вже казати про часи кризи. Все виглядає безперспективним і похмурим — але тільки на перший погляд! Не варто триматися за обридлу роботу всіма силами тільки тому, що в світі нестабільно.
Не сумнівайтеся
Так як економічний стан миттєво відбивається на ринку праці, багато фірм, керуючись прагненням домогтися максимальної ефективності, оптимізують роботу за рахунок скорочення штату або підвищення навантаження. У цей час частина професій зникає, а для інших відкриваються нові перспективи.
Залишаючись на одному місці, ви втрачаєте цінний час, адже з одного боку — стабільна робота, хоч і безперспективна, а з іншого – невідомість. Але при цьому ви не розвиваєтесь у новому напрямку і програєте іншим претендентам. Раптом після кризи цікаві місця вже будуть зайняті більш ініціативними здобувачами?
З якого боку почати
Не варто рвати всі зв’язки і йти з компанії, гупаючи дверима. Пам’ятайте, що багато уваги під час працевлаштування звертають саме на рекомендації. І щоб прикріпити до резюме номер колишнього начальника, краще залишатися з ним у гарних стосунках.
До того ж, обов’язково пам’ятайте про нетворкінг – зв’язки не бувають зайвими. Колеги можуть розповісти про вас знайомим, порекомендувати до іншої компанії. Відвідуйте бізнес-зустрічі, будуйте нові зв’язки. Важливо не починати скаржитися на відсутність роботи всім і кожному, створюючи репутацію невдахи, а залишатися в професійних рамках і розглядати всі варіанти з гідністю.
Шукати роботу — нелегка справа
Не дивлячись на перелік ваших досягнень, пошук роботи займатиме чимало часу. Якщо, звичайно, у вас немає вигідних пропозицій від колишніх конкурентів. Радимо поставитися до завдання як до роботи – з ранку і до вечора планомірно надсилайте відгуки на вакансії, передивляючись не тільки оголошення вашої сфери, а й близькі напрямки. Звертайте увагу на пропозиції щодо стажування в нових областях на сайтах великих компаній – це стане чудовим шансом спробувати себе в іншому напрямку, отримати новий досвід і, можливо, залишитися працювати в стабільній фірмі.
Розсилаючи резюме, не забудьте прикріплювати до них супровідний лист і рекомендації — так ви продемонструєте власну зацікавленість. Але радимо також коротко записувати відомості про компанії, яким ви надіслали повідомлення – під час дзвінка рекрутера, краще не плутатися в сферах діяльності і назвах.
Проявіть наполегливість, якщо вам дійсно цікава вакансія. Обов’язково зателефонуйте за кілька днів і уточніть у працівника відділу кадрів, чи отримали вони резюме, дайте відповіді на питання.
Підбиваємо підсумки
Зберігайте позитивний настрій, не капітулюйте за перших невдач і не ставте занадто абстрактних цілей – це стане запорукою успішного працевлаштування під час будь-яких економічних потрясінь. Будьте впевнені в собі як фахівці і сміливо телефонуйте рекрутерам. Заводьте корисні знайомства і не соромтеся заявити про себе. А добірку цікавих вакансій в Києві ви зможете знайти на Бесплатці, де зібрані тільки найактуальніші публікації роботодавців країни.