У воді буває надлишковий вміст різноманітних речовин, але найбільшою проблемою стає наявність іржі або мулу, які можуть потрапляти із системи центрального водопроводу або свердловин. Тому перед основною системою фільтрації варто встановити фільтр грубої очистки, який захистить від механічних пошкоджень.
Види та конструкція фільтрів грубої очистки
Боротися з крупними часточками необхідно, адже іржа та пісок наносять не менше шкоди, ніж розчини солей важких металів та хлору. Рекомендують на самому вході у будинок чи квартиру встановити фільтр грубої очистки води Екософт, щоб знадобилось менше технічного обслуговування та ремонтів для всіх типів обладнання. Фільтри складаються з таких компонентів:
- Корпус. Виконує роль міцної основи, а також дає можливість осідати деяким видам забруднень, з якими не може впоратися фільтруючий елемент.
- Фільтруючий картридж. На його основі пристрої ділять на типи, адже на нього покладені основні обов’язки з очищення.
- Кріпильні елементи. Вони забезпечують герметичність усіх з’єднань та запобігають витокам, тому обов’язково доповнюються ущільнювачами.
- Клапани та засувки. Вони дозволяють частково чи повністю перекрити протік води на час технічного обслуговування або для інших потреб.
Фільтри можуть базуватися на картриджах, які здатні затримувати крупні та дрібні часточки, або сітках, які вловлюють лише грубі фракції (від 300 мкм). Також виділяють магістральні та фланцеві різновиди, які встановлюють безпосередньо у водопостачальній трубі або системах з високим тиском.
Як підібрати фільтр грубої очистки
Під час вибору механічного фільтру необхідно враховувати перш за все тип подачі води. Для центрального водопроводу підійдуть універсальні моделі, але за забору з природних джерел, як колодязь чи свердловина, потрібно враховувати особливості клімату, ґрунту, підземних вод. До того ж враховують такі фактори:
- Тиск води в системі. З огляду на показник вибирають відповідні стійкі з’єднання.
- Ступінь очищення. Складні системи на зразок зворотного осмосу дорожчі, проте дають майже повну очистку від сторонніх домішок. Також знадобиться таблетована сіль: https://ecosoft.ua/ua/tabletirovannaya-sol. Розчиняючись у воді, вивільняється хлор, який здатен знищувати бактерії, віруси та інші мікроорганізми.
- Корпус. Переважно бувають металеві або пластикові моделі. Перші більш стійкі до тиску, другі — прозорі та недорогі.
- Матеріал та кількість картриджів. Звичайні фільтри мають один універсальний картридж, інші можуть складатися з декількох ступенів очистки.
- Габарити. Бувають багатоступеневі системи, які займають багато місця, тож для них потрібно вибрати відповідний непримітний простір.
Найкраще порадитися з менеджером у магазині — він допоможе підібрати максимально якісний фільтр згідно з показниками води у вашому районі.