Знову неспокійно на білоруському напрямку. Несподіваний візит Лукашенка до Путіна після оголошення РФ про мобілізацію, повідомлення про те, що в РБ ведуться активні роботи до прийому десятків тисяч російських солдатів. Секретар РНБО Олексій Данілов попередив, що Україна відповість Білорусі у разі нових атак із її території. Що все це означає? Які небезпечні сигнали надходять із Білорусі? Чи залишається ризик нового вторгнення з тієї території? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Завдання мінімум загроз з білоруського напрямку – відволікання резервів української армії Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі впевнений, що ризики повторного вторгнення з території Білорусі після рішення Путіна оголосити мобілізацію, зростають.
За його словами, навіть для досягнення мінімальних цілей (окупація та анексія Донецької та Луганської областей, частини інших регіонів), не кажучи вже про перемогу у війні – Кремль явно вважає вигіднішим спробувати захопити Київ. Аби встановити маріонетковий режим, як це планувалося на початку широкомасштабного вторгнення, або змусити українську владу піти на переговори на умовах Москви. Щоб уникнути затяжної війни та різкого збільшення кількості загиблих з боку російських мобілізаційних військ.
Білорусь із великою ймовірністю може вступити в цю війну повноцінно Політичний аналітик, PR-експерт Олександр Солонько закликає зрозуміти, що рано чи пізно Білорусь із великою ймовірністю може вступити у цю війну повноцінно. Або знову з її території спробують напасти росіяни.
Тобто саме кадрова армія для нас – проблема насамперед, констатує Олександр Солонько.
Читайте також на порталі “Коментарі” — Зеленський знову звернувся до росіян: чи є шанс, що режим Путіна буде зметено самим суспільством.