7 переконливих фактів про папір для офісу

Мабуть, найпоширеніший товар, що використовується в офісі, це папір для офісної техніки. Хтось полюбляє в зелененькому або жовтенькому пакуванні й стверджує, що він найкращий. Хтось упевнений, що тільки папір офісний відомих виробників підходить для їхніх принтерів, хтось обирає дешевий. Є й поціновувачі паперу класу преміум. Безумовно, кожен правий по-своєму.  Але про що свідчать факти?

1. Щільність – папір для офісної техніки має щільність 80 г/м2. Насправді, заявлена щільність 80 г/м2 коливається в межах 75-84 г/м2. Для порівняння, щільність паперу, який зручний для чернеток, робочих записів становить 45-65 г/м2.

2. Товщина – дехто стверджує, що менша щільність паперу, то він тонший. Але насправді лінійної залежності немає. На паперовому ринку зустрічається папір офісний щільністю 70 г/м2, товщина якого більша, ніж у деяких 80 г/м2 представників.

3. Жорсткість – ця характеристика показує, наскільки схильний до згинання паперовий аркуш. Папір з більшою жорсткістю з меншою ймовірністю застрягне під час проходження через валики принтера. На жорсткість впливають маса, товщина та волокна, з яких виготовлено папір. Перевірити жорсткість однієї марки паперу порівняно з іншою, можна звісивши край стопки паперу зі столу.

4. Структура паперу – не весь папір однаковий за своєю структурою.  Обумовлено це нерівномірним розподілом волокон усередині аркуша. Ця характеристика також впливає на проходження паперу через принтер. Чим однорідніший, тим менше застрягає папір у принтері. Перевірити однорідність аркуша можна на просвіт: або підсвітивши яскравим світлом, або притуливши до вікна в ясну погоду.

5. Однойменний папір – нерідко доводиться чути, що виробники відомих марок офісної техніки рекомендують використовувати однойменний папір. Замовлення на виробництво розміщуються на тих самих підприємствах, де виготовляють папір інших торгових марок, але магічну дію чинить обкладинка з відомими логотипами, відповідно за вищою ціною. Чи варто переплачувати за бренд?

6. Папір для старої або нової техніки – уявіть: хороша машина на автобані покаже свій максимум, а бюджетний транспортний засіб виглядатиме в менш виграшному світлі. Так і з папером. Немає сенсу на старій техніці друкувати на папері класу преміум. Він може захоплюватися кількома аркушами та прослизати через розбиті ролики. І навпаки, папір нижчого класу швидше виведе дорогу техніку з ладу через підвищену запиленість і рихлість. Якщо у вас дороге обладнання, не варто економити на папері.

7. Якість паперу – під час друку на папері з поліпшеними характеристиками зменшується витрата картриджів, тому що він не вбирає чорнило, як промокальниця, і витратних матеріалів вистачає на більш тривалий термін. Крім того, при фізичному усуненні застрягань паперу можуть постраждати й інші механізми. Якісний папір забезпечить не тільки довгострокову службу техніки, а й економію.

Бережіть техніку! Використовуйте тільки якісний папір!