Апартаменти vs квартира: яке житло вибрати в новобудовах Києва

Український ринок первинної нерухомості невпинно розбудовується та девелопери пропонують усе нові варіанти житла. Новобудови Києва представлені не тільки звичними студіями, 1-3-х кімнатними або дворівневими квартирами.  Тепер покупцям доступні об’єкти типу smart, малогабаритні євро-квартири та навіть апартаменти.

І якщо з першими двома пропозиціями люди легко розібралися, то apartments викликають деякі питання. У сьогоднішній статті розберемося, чим вони відрізняються від стандартних об’єктів та який тип нерухомого майна краще вибрати.

Що таке апартаменти та в чому їх особливість?

Під поняттям “апартаменти” в нашій країні розуміють жилплощу для тимчасового перебування, де власникам доступний першокласний сервіс. Подібні об’єкти зовсім не підходять для проживання цілий рік та не можуть на 100% задовольнити потреби всіх категорій власників. В українському законодавстві це чітко прописане в Цивільному кодексі.

Однак за кордоном у такої нерухомості зовсім інше призначення. У США та Канаді будують цілі райони та квартали типу Apartments Buildings, де всі варіанти житла здаються в оренду резидентам і нерезидентам країни. Зазвичай такими будівлями володіють великі компанії, інвестфонди або заможні приватні інвестори, які передають право на управління апартаментами третій особі. Саме ця людина або фірма займається пошуком мешканців, підписанням із ними договору, обслуговуванням та утриманням об’єкта.

Так усе ж таки апартаменти або квартира?

Деякі люди через незнання плутають українські apartments з американськими та неправильно вкладають гроші. Забудовникам куди вигідніше будувати багатоповерхівки подібного типу, адже для них простіше отримати дозвіл на будівництво. Наприклад, житлові будівлі не можна будувати на березі моря, тому там зводять саме апартаменти.

Також не кожна земельна ділянка підходить для житлового фонду та здатна витримати вагу будинку. От чому девелоперу не дадуть дозвіл на будівництво житлового комплексу. Тоді на подібній ділянці легко з’явиться об’єкт нежитлового типу.

Одночасно із цим під «квартирою» в Цивільному кодексі передбачається ізольоване приміщення в ЖК, яке підходить для постійного проживання та створює сприятливі умови для життя. При обслуговуванні в них нижче тарифи на тепло, воду, світло та газ, а також поблизу краще розвинена інфраструктура. От чому для заробітку вигідніше купувати апартаменти, а для життя – квартири.