Чому Україна стала світовим IT-хабом та чи є подальші перспективи?

За останні кілька років професії девелопера, тестувальника, проджект-менеджера та інших пов‘язаних із IT стали надзвичайно популярними у нашій країні. І на це існує суто об‘єктивна причина. Майже будь-яка розробка потребує програмного забезпечення та підтримки.

При цьому здебільшого немає ніякої різниці, з якої країни працюють айтішники, тому компанії зі, скажімо, Штатів, Німеччини чи Франції залюбки співпрацюють із іноземними спеціалістами.

Що ж стосується України, то наші айтішники вважаються достатньо потужними та крутими для роботи на закордонних замовників, а останні непогано економлять на зарплатні.

Наприклад, якщо для вітчизняного ринку оплата труда у 3-4 тисячі доларів чи євро вважається надзвичайно топовою, у тих самих Штатах за таку саме роботу потрібно будо б сплатити у кілька разів більше. То ж ситуація склалася, що називається, win-win. Наш ринок айті при цьому є, з одного боку, надзвичайно конкурентним, оскільки ледве не кожного місяця тисячі людей по всій країні закінчують курси та шукають собі роботу у цій сфері. Але ж при цьому, як кажуть team lead та HR, знайти у команду класного спеціаліста, шо тільки но вийшов зі звичайних курсів, дуже складно. Оскільки умовні новачки у професії ще не здобули досвіду, але хочуть при цьому отримувати великі гроші. Втім, для тих, хто опанував професію та почав у неї розвиватися, стрімкий кар‘єрний зріст та перегляд зарплатні забезпечений. То ж, якщо ви хочете програмувати, тестувати чи трудитися в IT в інакший спосіб – мерщій на курси програмування.

При цьому не треба бути затятим математиком та бездоганно знати англійську. Айті – це постійна боротьба із собою, коли треба вчити, вчити та зубрити, сидіти за книжками та підвищувати власну кваліфікацію. Тільки тоді можна стати топом та завжди бути затребуваним спеціалістом із чималими статками.

Навчитись азам професії можна на величезної кількості курсів. Непогану підготовку проводять висококваліфіковані викладачі з компанії ITEA. При цьому для тих, хто працює, існують вечірня форма навчання.

Але треба розуміти, що вартість будь-яких гарних курсів навряд чи буде дешевою, оскільки фірмі треба заробляти та платити викладачам. Останні ж діляться власним досвідом та знаннями, які коштують дуже дорого. До того ж, якщо викладач заробляє шалені гроші, йти готувати до роботи своїх колег за копійки він теж не стане, це ж логічно.

І не марнуйте свій час, вважаючи, що можна закінчити курси за два тижні та одразу ж змінити власне життя. Ні, програмування – це гігабайти інформації у вашій голові, які треба зрозуміти та “зберегти”, а цей процес займає велику кількість часу. При цьому майже всі діючі айтішники навчаються навіть під час роботи.