Склянка води на столі здається безпечною, але вже за кілька годин її склад може змінитися. Чому так відбувається і чи варто її пити – читайте у матеріалі нижче.
Чому вода в склянці може стати небезпечною?
Дієтолог Крістен Сміт розповіла, що дотримується 12-годинного правила випивання склянки води. Через цей час вона виливає воду у склянці, яка довго стояла, і наливає нову. Мікробіолог Джейсон Тетро зазначив, що 12 годин – це межа для пиття залишків води зі склянок. На його думку, потенційні бактеріальні проблеми виникатимуть не через забруднювачі повітря, а з-під крана. Дослідження, опубліковане на сайті Science Direct, показало, що концентрація бактеріальних клітин у питній воді зростає протягом ночі. Крани з питною водою, якими рідко користуються, також можуть містити високий рівень бактерій. Після цих 12 годин бактерії можуть почати активно розмножуватися.
Коли краще не пити воду?
Якщо ви випили воду з попереднього вечора, то, ймовірно, все буде добре. Але якщо вода простояла цілий день, краще взяти нову склянку води, навіть якщо ви використовували фільтр для води. Також, коли людина п’є безпосередньо з пляшки або склянки, то бактерії з її рота можуть потрапити в решту рідини та почати розмножуватися. Тому краще випити воду відразу, а не зберігати на потім, особливо якщо ви ділитеся чашкою або пляшкою з кимось іншим.
Які ознаки вказують на те, що воду краще не пити?
Ознаки, що можуть насторожити:
- Візуальні ознаки: каламутність, осад або частинки, плівка на поверхні.
- Запах: неприємний, хімічний запах.
- Смак: гіркий, металевий, кислий або незвично солоний смак.
- Інші ознаки: брудна склянка, невідоме джерело води.
Увага: Цей матеріал має виключно загальноосвітній характер і не є медичною консультацією. Інформація призначена для ознайомлення з можливими симптомами, причинами та методами виявлення захворювань, але не повинна використовуватись для самодіагностики або самолікування. У разі проблем зі здоров’ям обов’язково зверніться до кваліфікованого лікаря.


