Добровільне медичне страхування, його особливості

Послуга добровільного медичного страхування існує та поширена, тому що лікування будь-яких хвороб майже завжди передбачає значні витрати. Багатьом не подобається звертатись до державних установ, але в приватних вартість усіх послуг дуже висока. Зазвичай в рамках лікування потрібно проходити обстеження, здавати аналізи, відвідувати лікарів для консультацій. Більшість цих послуг платні.

У багатьох країнах працює система обов’язкового медичного страхування. За кордоном пацієнту можуть відмовити в обслуговуванні, якщо у нього немає власного полісу. Або ж, якщо послуги буде надано, вони вийдуть дуже дорогими. В нашій країні така система поки не реалізована, її запровадження заплановано на майбутнє.

Які є різновиди

ДМС буває корпоративним та індивідуальним. В першому випадку поліс оформлюється роботодавцем на співробітника. Наявність такої опції є вагомою перевагою для працівника під час пошуку роботи. Великі установи, де працює кілька сотень чи навіть тисяч людей, часто пропонують корпоративне страхування. В Україні така послуга поки що діє не у всіх компаніях.

Корпоративне медичне страхування, звісно, зручне, але воно покриває мінімальну кількість страхових випадків. Тому, якщо хочеться надійно захистити себе та своє здоров’я, варто оформити індивідуальний поліс. Його обирає сам клієнт, в залежності від того, витрат на що він хоче уникнути.

Особливості ДМС

Добровільне медичне страхування може бути частиною соціального пакету, який надається робітнику при працевлаштуванні. Якщо його немає, будь-яка людина може оформити такий поліс для себе за власним бажанням. За цим документом гарантується надання медичних послуг при настанні випадків, які передбачені угодою. Звертатися можна не у всі клініки — лише ті, з якими співпрацює страхова компанія.

Спектр програм дуже широкий, і у кожного поліса окремі опції. Так, в разі захворювання, прописаного у договорі, людина звертається до медичної установи — партнера страхівника. Там пацієнт отримує будь-які послуги — консультації, аналізи, обстеження — безкоштовно. За все платить страхова компанія.

Перш ніж купити медичну страховку, варто продумати, які послуги в неї включити. Однозначного варіанту для всіх випадків немає, адже поліс та його умови завжди укладають індивідуально. Більшість існуючих програм передбачають:

  • виклик «швидкої» для оперативної медичної допомоги;
  • лікування в умовах стаціонару або амбулаторне, реабілітація;
  • огляди;
  • діагностичні послуги;
  • лікування у стоматолога.

Ці послуги зазвичай входять у базові, найдешевші пакети. Можна додавати й інші — наприклад, купівлю та доставку ліків додому, консультації лікарів у будь-який час доби.

Варто враховувати, що у разі великого ризику настання тієї чи іншої ситуації страхова компанія може відмовити у певній опції або навіть у відкритті полісу загалом. Так, ця послуга недоступна для хворих на онкологію, ВІЛ-інфікованих, тих, хто страждає від алкогольної або наркотичної залежності. У кожної компанії — свої обмеження.